Filmilindifestival 2017: ULMKasutaja  Kino Sõprus projekt kategoorias Sündmus

FILMILINDIFESTIVALI TUTVUSTUS

Filmilindifestival on väärt filmide, hea muusika ning õdusa atmosfääriga suvelõpu meeleolufestival. Lummavat unenägu meenutav festival toob 19. augustil Järva-Jaanis teistkordselt vaatajate ette Kinomuuseumi arhiivis tolmu kogunud filmirullid ning puhub üheks õhtuks elu sisse Vanatehnika varjupaigas päevinäinud roostetavatele bussidele, autodele, trammidele, trollidele. Järva-Jaani kinomuuseumi ajastutruu kinosaal ja Vanatehnika varjupaika üheks õhtuks püstitatav välikino loovad meeldivalt õdusa õhustiku, et nautida valitud filmide paremikku.
 


 

FESTIVALI PROGRAMM

Käesoleva aasta festivali alateemaks on ULM. Toome ekraanile unenäoliste filmide paremiku:

  • Ulmeline põnevusfilm ""Hukkunud Alpinisti" hotell" (R: G. Kromanov / 1979)
  • Federico Fellini fantaasiaid täis mängufilm "8 ½" (R: F. Fellini / 1963)
  • Sürreaalne ja müstiline "The Holy Mountain" (R: A. Jodorowsky / 1973)
  • Žanripiire pahupidi pöörav "Holy Motors" (R: L. Carax / 2012)

Lisaks linastub päeva vältel nõukogudeaegsete multifilmide programm. Unenäolisi filme näitame 35-millimeetriselt lindilt, iseloomuliku projektoripõrina saatel, eestikeelsete subtiitritega.

Festivalil jagub lisaks kinokunsti nautimisele palju muudki tegevust nii lastele kui täiskasvanutele. Lapsed saavad osaleda animatsiooni töötoas ja viktoriinis, mängida lauamänge ning seigelda vanade sõidukite keskel aaretejahil.

Hea meeleolu loovad maitsev toit ja jook, päeva saadavad festivaliplatsil öösse peosarja VÄLK DJ-d ning live esinejad. Saab mängida pinksi, külastada Tuletõrjemuuseumit ning visata leili ainulaadses tuletõrjebussis paiknevas saunas.
 


FESTIVALI KORRALDAJAD

Festivali organiseerimine toimub vabatahtlikkuse alusel. Peakorraldajateks on Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater. Headeks koostööpartneriteks on Järva-Jaani vald, Rahvusarhiiv ning popup klubi VÄLK, kes hoolitseb festivali muusikalise poole eest.
 


TOETUSE KASUTAMINE

Heade hooandjate toetuse abil rendime vajaliku tehnika, soetame filmidele linastusõigused, korraldame transpordi, kütame kuumaks tuletõrjebussi sauna, toome kohale DJ-d ning muudame olustiku mõnusalt õdusaks. 20% kogu toetusest kingime 11 aastaseks saavale Järva-Jaani kinomuuseumile, et see eriline koht ka edaspidi kõigile filmielamusi pakkuda saaks!

MTÜ Must Käsi / Kino Sõprus on Maksu- ja Tolliameti tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjas.
 


 

ROHKEM INFOT FESTIVALI, MAJUTUSE, ASUKOHA JM KOHTA:

https://www.facebook.com/events/1422556271121551

http://www.kinosoprus.ee/filmilindifestival

Eelmise aasta festivali pildigalerii leiad siit.

  • 18 hooandjat
  • 241€kogutud 1000€ eesmärgist
  • 6 päeva
    Projekti toetatakse 30. juuli ainult juhul, kui ta kogub terve eesmärgiks seatud summa.
Anna projektile hoogu!