"Hooandja" blog

HOOANDJA ANNETAMISTALGUD TULEVAD TAAS!


 

1. detsembril on juba teist korda tulemas Annetamistalgud ehk heade tegude päev. Ülemaailmsest Giving Tuesday liikumisest innustatuna on see päev, mil vabaühendused üle Eesti võtavad ette erinevaid tegevusi, et end tutvustada, koguda annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuda inimesi üles endale olulist valdkonda toetama. Eelmisel aastal toimunud Eesti esimestel Annetamistalgutel koguti nõndaviisi kokku 128 319 eurot.

Sarnaselt eelmise aastaga võõrustab Hooandja ka sel aastal Annetamistalgute raames vabaühenduste ja kodanikualgatuste eriprojekte, pakkudes Annetamistalgute päeva ehk 1. detsembrit ümbritseva nädala kestel meie platvormi annetuste kogumiseks. Eelmisel aastal tegime koostööd 8 projektiga ning nad kogusid kokku 7037.- eurot, lisaks hulga vabatahtlikke erinevate tööde tegemiseks.

Annetamistalgute kampaaniad erinevad Hooandja tavapärastest - need on paindliku lõpuga (st. rahasumma saab vabaühendus endale täies ulatuses, olenemata ka seatud eesmärgi mittetäitumisest), video saab asendada pildiga ning annetajatele võib, aga ei pea tegema kingitusi. Tavapärasest väiksem on ka Hooandja vahendustasu. Lisaks rahalistele annetustele saavad vabaühendused küsida oma toetajatelt panust ka vabatahtliku töö ja muude ressursside näol (materjalid, töövahendid jmt.).

Avaldusi Hooandja Annetamistalgutel osalemiseks hakkasime sel aastal vastu võtma varakult – juba alates 14. oktoobrist. Seejärel oli projekti tegijatel aega materjale saata kuni 14. novembrini. Edasi nõustame vajadusel projekti autoreid ja kohendame materjale ning Annetamistalgute nädal Hooandjas kestab 30. novembrist - 6. detsembrini.

Seega vaata lähemalt ka https://annetamistalgud.ee/ ja sea vaim valmis!

Teeme koos!