"Hooandja" blog

Hooandja kavandab Eesti suurima ühisrahastusplatvormi uuendamist

Kuni 21. veebruarini on kõik huvilised oodatud andma oma panust ühisrahastuse arengusse. MTÜ Hooandja kogub aadressil http://www.hooandja.ee/projekt/hooandja-20 toetust Eesti esimese ja suurima ühisrahastusplatvormi kaasajastamiseks.

2012. aastal tegevust alustanud Hooandja on kujunenud tõeliseks ühisrahastuse edulooks. Viie aasta jooksul on üle 60 000 inimese toetanud Hooandjas 600 projekti ligi 2 miljoni euroga.

"Hooandja on saanud esimeseks rahastuskanaliks Eesti loovinimestele, aktiivsetele kodanikele ning stardipakuks sadadele esmaüritajatele, kelle ideed muidu sahtlist kaugemale ei pruugiks jõudagi," tõdes Hooandja tootejuht ja disainer Tanel Kärp. "Eduga paralleelselt kasvab aga koormus ühisrahastusplatvormile endale. Hooandja on jõudnud arengus punkti, millest edasliikumiseks on vajalik teha platvormile põhjalikum uuenduskuur."

Eesmärgiga kaasata tulevikus veelgi rohkem projekte ja toetajaid, soovib Hooandja meeskond muuta platvormi kasutamise lihtsamaks, kiiremaks ja mugavamaks. Näiteks saavad projektide autorid uue projektide esitamise süsteemi, mis võimaldab oma kampaanialehte kohe näha, info jõuab valitud kanaleid pidi kiiremini võimalike toetajateni ja telefonikasutajad saavad nutirakenduse.

"Meie plaanitav arenguhüpe sõltub kõigist toetajatest ja iga panus loeb. Kui hea meie uus platvorm saab sõltub sellest, kui palju inimesi selle tegemisega kaasa tuleb. Ka kõige suuremad projektid on saanud teoks tänu paljudele väikestele toetustele," sõnas Hooandja tegevjuht Henri Laupmaa. "Meile on panustanud väliseestlasi ja hooandja sõpru rohkem kui 100 riigist. Tahame oma keskkonna oluliselt kasutajasõbralikumaks ja ühtlasi ka ideede ülespanijatele sõbralikumaks teha."

Laupmaa lisas: "Hea tava kohaselt pakutakse hooandjatele tänutäheks kingitusi ja võimalust saada osa loodavatest toodetest või elamustest. Panime oma toetajatele kokku hulga kingitusi – näiteks kutsume inimesi toredale peole, trükime ise T-särgid, valmistame maitsva õhtusöögi, viime toetajate valitud kohas läbi Hooandja töötoa ning jagame kunstnik Okeiko loomingut."

Hooandja meeskond kutsub kõiki kuni 21. veebruarini aadressil http://www.hooandja.ee/projekt/hooandja-20 kampaania ja kingitustega tutvuma ning oma toetust lisama.

Alates 2012. aasta kevadest tegutsenud Hooandja on esimene Eesti ühisrahastusplatvorm loovatele ja kodanikualgatuslikele projektidele. Hooandja missiooniks on näidata, et häid ideid on võimalik teoks teha paljude väikeste panuste abiga ning võimalikult otse ja vahetult projekti huviliste ning sihtgrupiga suheldes. Pakkudes alternatiivset ja liigset bürokraatiat välistavat rahastamiskanalit laseb Hooandja projekti tegijatel keskenduda eelkõige ideede sisulisele teostusele.

Lisainfo:
Henri Laupmaa
Tegevjuht
MTÜ Hooandja
552 4542
henri@hooandja.ee

Koostaja:
Tuulike Mänd
Tiimijuht
MTÜ Hooandja
506 4729
tuulike@hooandja.ee

urmas 19.February 2017

tere oleks huvi küsita kuidas koostda projekd