Animafilmi "Teofrastus" helindamineUser's  Sergei Kibus project in the category Film & Photo

Teofrastus on animeeritud lühifilm Astrid Reinla samanimelise raamatu põhjal. Lugu kassist, kes otsib kohta, mida saaks nimetada koduks.

Tegevus toimub 1980ndate Eestis. Filmis kasutatavat nukufilmi tehnikat võib nimetada plastiliini-realismiks - kogu filmi maailm ja nukud on plastiliinist, käsitsi valmistatud ning võimalikult realistlikud. Filmi dekoratsioonide ja nukkude valmistamiseks kulus kokku 80 kilo plastiliini! Filmi võtted toimusid Nukufilmi stuudios, võtteperiood kestis 7 kuud ja filmi režissöör Sergei Kibus töötab selle filmi kallal juba koguni 3 aastat.

Projekt sai alguse raamatu adapteerimisest filmikeelde ja piltstsenaariumi valmistamisest. Filmi kunstnik-lavastaja Pärtel Tall ja suur Nukufilmi nukutegijate ja dekoratsioonimeistrite meeskond lõid terve plastiliinimaailma, mis koosneb Peedu jaamast, Mustamäe linnaosast, nostalgilisest maakodust ja ajastutruust rongist. Filmi peaanimator Olga Stalev (endine Bulgakova) on pidanud voolima meie kassinukku 24 kaadrit sekundis, et nukk paistaks filmis elusana. Olga kasutas oma skulptoriandeid ja raudseid närve.

Filmi operaator Ragnar Neljandi lõi plastiliinist dekoratsioonidele elutruu valgustuse, et kõik eriti realistlik välja näeks. Filmi helindusega hakkab tegelema andekas helirežissöör ja muusik Ekke Västrik, pühendudes detailidele ja ajastutruudele elementidele - salvestades rohkelt kasside häälitsusi, autentset heli vanakooli rongidele ja Moskvitšidele. Filmi muusikat teeb Mari Jürjens, kes kirjutab filmile tunnuslaulu - Astrid Reinla luuletuse sõnu kasutades sünnib Teofrastuse enda laul - "Kasside mälestuseks".
 


 

Selle filmi elluviimine oli mahukas ja keeruline ettevõtmine, mis vajas paljude inimeste pühendumist, usku ja entusiasmi ja oleme juba poolel teel valmis filmini! Võtteperiood sai maikuus läbi, nüüd algab järeltöötluse periood. Film on saanud toetusi Eesti Kultuurikapitalilt ja Eesti Filmi Instituudilt, aga nendest ei piisa, et katta terve filmi eelarve. Puudu on just järeltöötluse raha - seega vajamegi Teie abi, kallid hooandjad, et saaks filmi korralikult helindada! Teie toetus on mõeldud helindamisele ja muusika kirjutamisele ning salvestamisele. Meeskond usub ja loodab, et Teie abiga jõuab film vaatajateni juba sel sügisel! Algne plaan on teha esilinastust selle aasta novembris, Pöff Shortsi raames.

Filmi valmimise protsessiga saab põhjalikumalt tutvuda Teofrastuse ametlikus Facebooki blogis - www.facebook.com/teofrastusfilm

Teofrastuse film on mõeldud igas vanuses inimestele ja filmis leidub palju huvitavat nii lastele kui ka täiskasvanud filmihuvilisele. See on nostalgiline retk filosoofilistesse teemadesse nagu vabadus ja kaastunne. Suur tänu kõikidele toetajatele! Koos saame aidata kass Teofrastusel leida oma kodu ja jõuda vaatajate südametesse!