Eesti naiste saalihokikoondis MM-valikturniirileUser's  Maanus_P project in the category Sport

Meie siht ja soov

Eesti naiste saalihokikoondis osaleb 2017. aasta veebruaris Itaalias toimuval MM-valikturniiril, mille parimad pääsevad sama aasta detsembris toimuvatele maailmameistrivõistlustele. See on meie tiimi ühine siht ja soov – esindada Eestit saalihoki tähtsaimal ülemaailmsel võistlusel.

 

Ettevalmistus ja MM-valikturniir

Eesti naiste koondis on iga kahe aasta tagant toimuvatel MM-valikturniiridel osalenud alates 2007. aastast. Konkurents on olnud äge, mistõttu oleme lõppvõistlusele seni pääsenud vaid korra, aastal 2009.

Peamine põhjus, miks senised tulemused hõiskama ei pane, on õhukesest rahakotist tingitud lünklik ettevalmistus. Suur osa rahast läks ju selleks, et valikturniiril üldse osaleda saaksime!

Sel korral pöörasime kõik pahupidi – meie ettevalmistus on kulgenud suurepäraselt, olgu siis regulaarsete treeningkogunemiste või Läti liigas osalemise näol.

Nüüd on kõige olulisem võistlus ukse ees, aga raha napib. Itaaliasse sõitmata jätta ka ei saa, sest finaalturniir on meie kõigi suur unistus. Me oleme rahvuskoondis, oleme sellesse kuulumise üle uhked. Me teeme kõik, et finaalturniirile jõuda. Paraku ei piisa ei mängijate ega ka tiimi liikmete kõrgest motivatsioonist, et tasuda transpordi, ööbimise ja varustuse eest.

Meie vastased 1.-5. veebruarini Itaalias, Celanos toimuval turniiril on Šveits (maailma edetabelis 3. kohal), Saksamaa (6.), Holland (14.) ja Austria (27.).

Ajakava MM-valikturniiril:

1.02 kell 13:00 Šveits – Eesti

2.02 kell 13:00 Eesti – Saksamaa

4.02 kell 15:30 Holland – Eesti

5.02 kell 08:30 Austria – Eesti

Kõiki kohtumisi on võimalik jälgida otseülekandes läbi Rahvusvahelise Saalihokiföderatsiooni Youtube’i kanalite.

Toetus ja selle kasutamine

Projektis kogutud raha kulub võistlustel osalemiseks ning sellega seotud kulutuste katteks (lennupiletid, ööbimine, ja muu). Komplektsesse saalihokivõistkonda kuulub 20 mängijat ning meie puhul minimaalselt 4 tiimiliiget. Sellise  võistkonna Itaaliasse viimine maksab ligikaudu 14000 eurot. Suure osa vajaminevast summast katab Eesti Saalihoki Liit, kuid selleks, et võistelda täiskoosseisus vajame lisapanust.

Ole Sina see, kes meile hoogu juurde annab!

PS! Kõikide hooandjate vahel loositakse välja Ragnar Klavani autogrammiga Liverpooli mängusärk.

Video: Jan Henrik Pärnik, Profiles Studio

Foto: Renee Kütisaar

Lisainfo:

http://www.saalihoki.ee/

Facebook:
https://www.facebook.com/Saalihoki.ee

Instagram: https://www.instagram.com/w_est_floorball/

MM-valikturniiri kodulehekülg:
http://www.floorball.org/pages/EN/Womens-WFCQ-2017-EUR2-and-3-Italy