Kersti Heinloo lasteraamat "Eveline ja Mina"User's  Kersti Heinloo project in the category Print


 

"See on Eveline. Ta saab kohe-kohe 10-aastaseks. Kui kaua on ta seda päeva oodanud!"

Nii algab minu lasteraamatu "Eveline ja Mina" esimene peatükk.

Võibolla, armas hooandja, sa juba oled sattunud vaatama samanimelist lastelavastust, mis esietendus Eesti Noorsooteatris 30. aprillil 2022? Kui ei ole, siis on sul see võimalus jälle sügisel, aga seniks palun lahkelt toetada hoopis uue lasteraamatu sündi.

Seekord juhtus nii, et kõigepealt sündis idee, siis kirjutasin ma näidendi (väga heaks kaasamõtlejaks ja peegeldajaks oli Noorsooteatri kirjandustoimetaja Kati Kuusemets), siis leidis idee vormi lavastusena ja alles nüüd vormistub ta lasteraamatuks.

Mina, Kersti Heinloo, raamatu autor ja "Eveline ja Mina" lavastuse lavastaja, olen tegelikult hoopis Eesti Draamateatri näitlejanna. Minu esimene raamat "ÖÖVÖÖ. Reisidest inspireeritud sokimustrid" leidis Hooandjas toetajaskonna ning tänu teie abile sündis 2021. aasta Eesti 25 kauneima raamatu hulka kuuluv teos. Eriti õnnelikuks teeb, et publik hääletas ta oma konkurentsituks lemmikuks samal konkursil. Kniks selle eest märkajatele ja projekti uskujatele! "ÖÖVÖÖ" raamatu kujundaja oli Katre Rohumaa Tallinna Linnateatrist ja ka "Eveline ja Mina" kujunduse loomisel nõustus ta lahkelt minuga koostööd tegema.

Raamatu illustraatori olen leidnud Lätist. Imetlen Linda Valere puhast ja kujundlikku stiili ning ootan põnevusega selle rahvusvahelise koostöö tulemust. Toetust hooandjatelt ootangi eelkõige illustraatoriga koostöö sujuvamaks muutmiseks. Tekst on vaja tõlkida inglise keelde, käia kohtumistel Riias või sõidutada Lindat Eestisse. Tutvu Linda loominguga tema Instagarmi kontol või kodulehel. Lisan siia Linda tehtud portree Evelinest, mis oli esietenduse kink Evelinet kehastanud Noorsooteatri võluvale näitlejannale Laura Kukele.
 


 

Lisaks visuaalile on mulle väga oluline ka raamatu tehniline kvaliteet, mis nõuab küll natuke suuremat rahalist ressurssi, ent muudab trükise iseseisvaks kunstiteoseks.
 

Eesmärgid:

  1. 2500 eurot - tõlketeenus, illustraatori reisi- ning majutuskulud.
  2. 4500 eurot - tõlketeenus, illustraatori reisi- ning majutuskulud ja trükise kvaliteedi tõstmine.
  3. 6000 eurot - tõlketeenus, illustraatori reisi- ning majutuskulud, trükise kvaliteedi tõstmine ja ettevalmistused raamatu ilmumiseks läti keeles.
     

Hea hooandja, kui sulle tundub, ei minu idee väärib sinu suuremat või väiksemat toetust, siis vaata, mis kingitused on sulle mõeldud ning pane oma hea mõte teele.

Kuna kingituste hulgas on ka minu käsitööd, siis parema ülevaate saamiseks külasta minu kodulehte FBs ja Instagramis.

Samuti oleks väga kena, kui jagad infot sotsiaalmeedias ja oma sõprade ringis.

Raamat "Eveline ja Mina" näeb ilmavalgust hilissügisel, nii et selle mure, mida jõuluvana kingikotti pista, lahendame ka koos ära. :)
 

Ootan sinuga kohtumist teatris või raamatukaante vahel.

Head! Kersti
 

  • 47 backers
  • 2565€raised of 4500€ goal

Successful project

This project was funded on 18.Sep.2022