HüvastijättUser's  Mariann Jüriorg project in the category Film & Photo

Filmi lühitutvustus

Lühidalt räägib film ühe perekonna generatsioonide vahelistest suhetest, lähedusest ja haavatavusest. Oma parima sõbranna matusepäeval leiab vanaema oma auto linnusitaga kaetuna. Olenemata hirmust autopesulate ees, nõustub proua siiski oma lapselapsega autopesulasse minema. Seal sees olles jääb süsteem tehnilise rikke tõttu seisma ning nad jäävad mõneks tunniks pesulasse kinni. Põgenemiskatsed ebaõnnestuvad ning sundolukorras avaldatakse üksteisele nii mõnigi isiklik saladus.

Filmiga soovime näidata, kuidas teineteise kuulamise ja mõistmisega võib saada ka olenemata vanusest ja muudest erinevustest üksteisega lähedaseks ning leida vajalik tugi ning armastus.
 


 

Miks me soovime sellist filmi teha?

Film on minu jaoks suuresti inspireeritud mu enda elust ning suhtest oma vanaemaga. Tunnen, et tihtipeale ei leia noored oma vanavanemate jaoks aega, eriti praegusel ajal, kus muid asju meie elus on aina rohkem ja rohkem. Selle asemel, et veeta lõuna oma vanavanemaga, sukelduvad noored nutiseadmetesse ja suhtlevad vaid omavanustega, sest see tundub lihtsam. Tegelikkuses on aga kaks generatsiooni vanematel inimestel noortele nii palju anda, jagada teadmisi, kogemusi, nõuandeid jne. Antud filmiga soovin luua olukorra, kus need kaks generatsiooni - lapselaps ja vanaema - jõuavad olenemata oma erinevustest teineteise mõistmise ja hindamiseni.

Leiame, et meil, filmitegijatel, on oluline roll ühiskonna ees näidates ja käsitledes olulisi teemasid ja probleeme elust enesest, mida vahepeal võidakse võtta iseenesest mõistetavana. Nüüd, kui maailmas levib koroonaviirus ja vanavanematele külla minemine on keerulisem kui varem, oleks oluline mõista vanavanemate väärtust meie elus. Nad on meist mitukümmend aastat vanemad, täis elutarkusi, oskusi, kogemusi, näpunäiteid ja lugusid ajast, mil me polnud veel sündinud, mida meile edasi pärandada. Sellepärast tahamegi näidata suurel ekraanil, kui oluline on võtta see aeg, et minna nädalavahetuseks külla oma vanavanematele ja veeta nendega aega. Nad on meile hindamatud ja meie neile niisamuti.

Meeskond on stsenaariumi kirjutamise ja väljatöötamise nimel töötanud juba aasta aega. Vaatamata sellele, et meeskond koosneb tudengitest, on enamik juba väga kogenud ja töötavad selles valdkonnas professionaalidena. Lisaks oleme kaasanud meie projekti juhendama ka mentorid, nende hulgas näiteks Gunnar Laal, Riho Västrik ja Peeter Simm.
 

Kes on selle projekti taga?

Mina olen idee autor ning filmi režissöör Mariann Jüriorg. Idee on küpsenud peas juba alates eelmisest kevadest ning sügise alguses hakkasin otsima oma tiimi pühendunud ja entusiastlikke noori, kellega koostööd teha. Kaamera taga on Carol Alice Tõniste, kellega oleme ka varem mitmete filmide ja projektide peal koos töötanud. Produtsentideks on Lätist pärit Kristiana Kalnina, kes on aidanud mind ka mu kahe eelmise lühifilmi elluviimisel ning eestlane Maiken Palm, kel on kogemust Eesti produktsiooni maastikul nii lühifilmide, muusikavideote kui ka tele sketšide vallas. Režissööri assistendina toetab mind Vivian Ruumet, heli salvestuse ja miksimise eest vastutab Ardi Ossaar ning visuaalse poole aitavad luua set disainer Emily Aalde ning kostüümikunstnik Kadri Joala. Näitlejate grimmi ja kaamera ees kõnekate näitlejate nägude eest vastutab Keilin Kangur. Sotsiaalmeedias aitab meid kajastada ning visuaale luua Kaja Silva Aulik ja võtteplatsil jäädvustab oma kaameraga hetki Hannariin Lamp.
 


 

Meie filmis teevad kaasa just suvel Elmo Nüganeni "Apteeker Melchior"-i lõppenud võtetest osa võtnud ja praegune Vanemuise teatri näitleja Maarja Johanna Mägi ning multitalent näitleja, tantsija ja laulja Ülle Toming.
 


 

Kõik need inimesed on minu jaoks head sõbrad ja tuttavad, keda usaldan ja kellele saan toetuda ning loodan väga, et saame üheskoos midagi enneolematut teha!
 

Mille jaoks vajame teie toetust?

Filmide tegemisel kulub raha tegelikult paljudesse kohtadesse, mille peale on esialgu raske tulla. Üheks olulisemaks ja suurimaks kuluks on kaamera-, valguse- ja helitehnika rentimine.

Lisaks vajame teie toetust, et maksta filmi lokatsioonide renditasud (auto rent ning autopesula rent) ja kõikide rekvisiitide ning kostüümide eest. Osa kogutud rahast kulub ka toitlustuse ja transpordi peale. Kuna keegi meeskonna liikmetest antud projekti eest palka ei saa, on eriti oluline tagada kõikide osaliste heaolu.

Kui kogume meie seatud eesmärgist rohkem, saame panna erilist rõhku filmis suurt rolli mängiva autopesula realistlikule väljanägemisele ning mängida rohkem pesula erinevate funktsioonidega. Lisaks saaksime maksta erinevate filmifestivalidele saatmise tasud, mis aitaks filmil jõuda rohkemate vaatajateni.
 

Iga toetus loeb!

Teame, et paljudel meist on praegu rasked ajad, kuid oleme väga-väga tänulikud kasvõi väikese toetuse eest, mis Sul on võimalik meile anda.

Kui Sul siiski pole võimalik meid rahaliselt toetada, siis palun aita meid jagades kampaaniat oma tuttavatega, näiteks sotsiaalmeedias. Suur aitäh!

Rohkem infot leiad meie Instagrami lehelt.


* kingituse üleandmine toimub kokkuleppel käest kätte või vajadusel tarnena, mille kulu tasub toetaja.

Related projects

Short film "Rentsli krahvid"

  • 33%raised
  • 919€pledged
  • 17 days to go

Documentary short film "Be Yourself"

  • 36%raised
  • 545€pledged
  • 17 days to go