Luulekogu "kaotamata ja leitud" väljaandmineUser's  Kati Uusmaa project in the category Print

Kui kõrge peab olema tuletorn
et tal oleks õigus mere kohal vilkuda?
Ma olen alati mõelnud,
et umbes nii palju jalgu, et need pärast ronimist ikka kergelt väriseks
Madal moraalimajakas ei paista vast üle omaenda inimlikkuse
Juhatades nagu virvatuli teed, mida ise ei kõnni
Proovimata, kas see üldse kannab
Lootes ehk ideaali võimele reaaliks nukkuda

Aga siis mõtlen, et põlemist ei saa peita
Ja ka nõia tuleriit võib näidata eksinule teed metsast välja
Küllap siis iga tuletorn võib valgust heita
kui ta kord end selleks peab
Ja hea paagivaht ei pea häbenema ka lühemale hagu anda

Selles majakaküllases maailmas peab lihtsalt mitte unustama
tähti ja päikest
sekstanti, kompassi
Ja seda, et nii kaotatud süda kui ka pea plingivad teise dimensiooni rütmi


Ma ei pretendeeri majakaks, aga natuke tuld põleb meis kõigis ja sellest täiesti piisab, et sütitada. Mõttelõnga teekond loojana ning selle jälgimine lugejana võivad viia eri sihtkohtadesse ning alata täiesti suvalistest punktidest. Aga selleks, et neil teekondadel üldse oleks potentsiaali ristuda, kattuda või eri planeetidel paikneda, on vaja teost, seda pidepunkti.
 


 

Luulekogu

Soovin välja anda luulekogu oma viimaste aastate loominguga. Enamus luuletustest on näinud virtuaalset ilmavalgust Facebookis, aga sel aastal otsustasin, et nad peavad ka paberile jõudma. Raamatusse leiavadki tee minu kaheksa rohkem või vähem viljaka aasta luuletused, mida täiendavad Kahrut-Silvester Vilbaste joonistused. Tema on ka tunnuspildi autor.
 

Toetus

Hooandjate toetust plaanin kasutada luulekogu trükkimiseks. Üks asi on kulude katmine, teine aga see, et alustajal on muidu väga raske hinnata mõistlikku trükiarvu. Seega aitab toetajate, kes soovivad ka raamatut, arv natuke täpsemalt määratleda, kui palju eksemplare lõpuks trükkida. Asju peab maailmas olema just parajas koguses.

Minu suur soov on, et luulekogu saaks trükitud jaanuari lõpuks, kui on mu sünnipäev. Eks see sõltub natuke olukorrast paberiturul ja maailmas laiemalt, aga unistus ja eesmärk on selliselt seatud.
 

Auhinnad

Ma loodan, et peamine auhind minu projekti toetajatele ja sõpradele on väike motivatsioon ka ise oma loomingulisi retki julgemalt ette võtta ning neid maailmaga jagada. Minu kogemus ütleb, et selles protsessis saab väga palju õppida ja teada enda ning teiste inimeste kohta. Rääkimata arengust, sest mugavustsoonist lausa peab välja astuma. Kasvõi hooandja jaoks videot tehes.

Materiaalsemad auhinnad saadan hooandjatele kas postiga või annan isiklikult (Tartus) üle. Nii nagu võimalused ja soovid parajasti kokku saavad. Kõigile luulekogudele kirjutan soovi korral sisse pühenduse.
 

Related projects

Estonian science fiction novel "The Gods To Be"

  • 11%raised
  • 334€pledged
  • 24 days to go