Lasteraamat "Vapper koiott Oskar"User's  Lasteraamat MTÜ project in the category Print

Lasteraamat "Vapper koiott Oskar" on ühest küljest põnev seiklusraamat. Teisalt aitab raamat mõista või meelde tuletada elu püsiväärtusi.

Oskar elab tavalist koolipoisi elu hetkeni, kui ta ärkab minevikus indiaanlaste juures. Seal pole hommikukrõbinaid, nutiseadmeid, elektrit ega isegi kempsu. Aga Oskarile meeldib seal ometi väga. Tal on kahju tagasi tänapäeva tulla ja kodus on ta täiesti teine Oskar. Tema muutumine hakkab mõjutama ka perekonda ja isegi klassikaaslasi väga toredas suunas.
 


 

Oskar õpib indiaanlaste juures ratsutama ja hobusega sõitma hakkab ta ka tagasi kodus. Imelised pildid on raamatusse joonistanud ratsutajast koolitüdruk Elo Joandi.

Raamat ilmub korraga nii eesti keeles kui vene keeles: nii trükitud värvipiltidega kõvakaanelise raamatuna (140lk) kui ka audioraamatuna (duubel CD, mälupulk, allalaetav fail). Ka tõlkija ning raamatu sisselugeja teevad mõlemad debüüdi, ehkki sarnast tööd on nad varem palju-palju teinud.

Raamatu väljaandjaks on Lasteraamat MTÜ, mis koondab hetkel vaid naisi. Täiesti erinevatelt elualadelt inimesed trehvasid kokku ja tahavad välja anda ilusaid lasteraamatuid. Nii ongi raamatu autor Anna Maria Tammesaar siiani kirjandusmaailmas tundmatu.

Ent tema lastele mõeldud luuletusega kalender on juba ilmunud ja raamatu trükkimisele hoogu andnud inimesed saavad selle kingituseks. Või "Joonista ise" kalendri.
 


 


 

Kui ka Sul on tunne, et tahaksid lastele joonista või kirjutada, võta meiega ühendust - kõik kaastööd on teretulnud. Meie koduleht on www.lasteraamat.eu