MUUTUMATUUser's  Magnetuur OÜ project in the category Film & Photo

Me oleme produktsiooniagentuur, mis on tegutsenud viimased 6 aastat erinevate ürituste filmimisega, lastefilmide, lühifilmide, muusikavideote jms tootmisega ning otsustasime, et on aeg oma esimeseks suuremaks filmiks.

Film leiab aset zombidest kubisevas post-apokalüptilises maailmas, kus pidev alatoon ohust, mida nakatunud zombid esindavad, on tuntav läbi kogu filmi.

Kui üksikud stseenid välja arvata, siis ei kasutata filmis äkilisi ehmatuselemente, eesmärgiga vältida klassikalise õudusfilmi struktuuri. Selle asemel keskendume pigem momentidele enne ja pärast, kus näitame mille eest meie tegelased seisavad ja millesse nad usuvad.

Kirjutades oli peamine fookus sellel, et anda tegelastele valik, kuidas nad individuaalselt probleemidele lähenevad ja kas nad jätkavad sellel missioonil. See eesmärk muudab loo struktuuri, sest katkestamine on alati võimalik ja enese-isolatsiooni valik iga tegelase jaoks provotseerib konfliti nende vahel, kuid samas seob neid. Tegelaste lähedane struktuur. Mitte midagi ei juhtu ilma tegelase sisemise motivatsioonita. Kuid samas tahame näidata ka rohkelt loodust, sest olukorras, kus inimkond aktiivselt ei sekku on loodus hakanud jälle ürgselt õitsema. Maastikuplaanid, kus meie tegalsed tunduvad väikesed aitab visualiseerida keskonna sõbralikkust ja seda, kui väike on inimene selles metsikus ökosüsteemis. Sellest tulenevalt on 3 sümbioosi süsteemi, mida me tahame visuaalselt propageerida: Inimene looduses, inimene grupis, ja inimene iseendas. Visuaalselt saavad need kolm süsteemi olla iseseisvad, kuid samal ajal ühineda ja kombineeruda, nagu nad teevad meie reaalses elus. Andes neile erineva tempo ja stilistika saab vaataja alateadlikult neil vahet teha ja näha neid eraldi.

Film sulatab kokku tavalise, veidra ja ekstreemse. Inimsuhted kõigis erinevates värvides ja intiimsuse astmetes, kiiretempolise teekonna. Põgenemine ümbritsevate ohtude, ekstreemse sotsiaalse dünaamika ja veidrate uue maailma taoliste ühiskondade eest on oluline filmi tempole, visuaalsele lähenemisele ja tonaalsusele. Kui me võtame eeskujuks kolm filmi, et seletada meie visuaalset lähenemist, siis need oleks: ülekuulav vaikne privaatsus filmist "Mandariinid", pääsemistee püüdmine filmist "World war Z" ja apokalüptiline tsirkus filmist "Mad Max 3D".

Inspiratsioon "Mandariinid"-est: Aeg. Me anname suhetele ja emotsioonidele aega täita ruum ja katta maailm tuttava sisemise konfliktiga, andes igale tegelasele sügavama meta-tasandi mõistmise situatsioonidest, millesse nad on sattunud.

Inspiratsioon "World War Z"-st: Tagaajamine. Eesmärk tegelaste silmis. Liikudes oma eesmärkide poole leidmaks, mis tsivilisatsioonist alles on, et päästa inimkond. Olenemata sellest, mis nende teele ette visatakse, on ainus tee edasi.

Inspiratsioon "Mad Max 3D"-st: Ideaalne näide uue ühiskonna ektreemsusest igas mõttes. Uus juhtmisstruktuur seadusdeta maailmas ei hooli enam konservatiivsetest vaadetest, mis on neid kinni hoidnud. Pole reegleid, pole seadusi, pole halastust. See sümboliseerib meie filmis vaenulikku ellujäänute ühiskonda ja stilistikat, milles neid portreteerime.

See kolmnurk on pööratav ühise tuumaga struktuur milles me liigume, kaldudes igasse otsa vastavalt loo vajadusele. See Eesti film on tegelastest ja nende teekonnast. Me keskendume tegelaste arendamisele nende teekonnal, valikutele, mida nad teevad ja nende sisemistele konfliktidele. Me loodame kombineerida klassikalise kiiretempolise loo, mis on omane selle žanri filmidele, eestlasliku tõepärasusega tegelaste ja suhete juures. See ei ole lihtsalt järmine zombi-film. See on film, mis hindab Eesti kaunist maastiku ja stiili, liikudes Eesti raamides, ilma hirmuta nendest raamidest välja murda. See on Eesti esimene zombi-film.

Kogutud rahaga planeerime katta jooksvaid kulusid, mis ette tulevad. Toetajatega võtame meiliteel ühendust, et nende kingitused kõige paremini kätte anda.
 


 

  • 4 backers
  • 100€raised of 7500€ goal

Ended

This project was not funded and ended on 28.Jul.2020