MARGUS OOPKAUP'i "NÄITEMÄNGUD I"User's  Margus Oopkaup project in the category Print

Tere armsad inimesed!

Mina olen Margus Oopkaup. Ma olen lõpetanud Lavakunstikooli X lennu ja seejärel töötanud 18 aastat Pärnu teatris "Endla" näitlejana. Aastast 2000 olen vabakutseline näitleja ja lavastaja.

Ma olen tegelenud harrastusteatrite lavastaja ja dramaturgina üle 30 aasta (Erinevate puuetega inimeste näiteringide juhendajana, Kooliteatrite juhendajana ja Harrastusteatrite juhendajana). Minu eesmärk on olnud alati üks, et kõik näiteringis osalejad saaksid vastavalt oma võimetele rolli. Selline repertuaar aga paraku puudub. Ainus lahendus on kirjutada ise näitemäng. Neid näidendeid on mul nüüdseks kirjutatud üle 40-ne ja lavastatud üle 30-ne.

Eelnevalt on mul ilmunud 4 näidendite kogumikku – "Jõuluvana kodu jõulud" (2005), "Heldur ja Naised" (2015), "Laulupidu, Jussikese kooliminek, Ivan Tsaaripoeg ja Hall Hunt ja teisi näidendeid" (2016) ja "Arst, Kosjad, Ristsed ja teisi näidendeid" (2017). Samuti on ilmunud luulekogud "Mõtle endasse" (2004), "Iseendale" (2015) ja luuleplaat "Iseendale" (2012).

Käesolevas raamatus "Näitemängud I", millele ma Teie toetust palun, on 4 näidendit – "Aasta", "Tähtpäevad", "Jõuluvana jaanipäev" ja "Kristuse maailm".

"Aasta" – meie rahvakalendri tähtpäevadest, mis on unustuse hõlma vajunud. "Tähtpäevad" – ka meie rahvakalendri tähtpäevadest, mis on tegelastel täielikult sassi läinud. "Jõuluvana jaanipäev" – kogemata jaanipäeval ülesärganud Lumehelbekesse kõrvuni armunud Jõuluvana kutsub endale külla Näärivana ja siis... "Kristuse maailm" on piibliaineline ja räägib religioosest maailma loomisest.

Raamat peaks ilmuma juunikuu esimeses pooles ja Teieni jõuab see posti teel. Aga muidugi olete te kõik oodatud raamatu esitlusele.

Tänan Teid toetuse eest ja teen sügava kummarduse.