AedviljavormidKasutaja  Olav Karulin projekt kategoorias Kodanikualgatus

Mängi videot

Mina olen Olav ja tahan Teile tutvustada uudset ideed Eestis „Aedviljavormid“. Mõte tuli mulle pähe eelmise aasta suvel, kui nägin internetis Budha kujuliste pirnide pilti. Teema tundus huvitav, hakkasin edasi uurima. Jõudsin oma uuringutega lõpuks sinnani, et lisaks puuviljadele saab kergesti vormida ka erinevaid aedvilju, kõige kiiremini kurke. Leidsin Euroopast kurgivormid, tellisin ära ja nüüdseks olen ka esimesed vormitud kurgid maitsmiseks saanud ja ka teistele proovimiseks andnud.  Lapsed on 100% ühel meelel, et vormitud kurgid maitsevad oluliselt paremini, kui tavalised. Aedviljavormide eesmärk on propageerida värsket ning tervislikku toitu laste seas, lastelt saadud tagasiside põhjal julgen kindlalt väita, et vormid oma ülesannet ka täidavad.

 

Vormide tööpõhimõte on väga lihtne- asetate vormi kasvujärgus väiksele viljale ümber, riputate ta traadiga taime varre külge ning mõne päeva möödudes on vili kasvanud vormi kujuliseks. Kui vili on valmis, nopite ta taime küljest ning võtate vormist välja. Vormi panete järgmise kasvava vilja ümber. Nopitud vilja lõigates tulevadki vahvad erinevate kujudega viilud.

Vormidest on juba kirjutatud artikkel Järvamaa Teatajas, Maalehes ning käisin vorme näitamas ka Ringvaates, 16.04.2015 oli esilehe artikkel ka Pärnu Postimehes.

Teie toetust küsin, et alustada aedviljavormide tootmisega Eestis. Tootmisega alustan kohe, kui vajaminev summa 4500€ on kokku kogutud ja loodetavasti veel selle suve jooksul saan kõikidele hooandjatele vastutasuks lubatud asjad kätte toimetada. Vastutasuks pakutud aedviljavormide komplekt sisaldab kahte pikka vormi kurkidele ning kahte lühikest tomatitele. Olgu veel mainitut, et selle projekti kogumaksumus ulatub tegelikkuses kõvasti üle Hooandjas palutud summa, aga ma ei ole ahne ja puudujääva osa panustan sellesse projekti ise.

 

Ma väga loodan, et ka Sina hoolid laste tervisest ning tänan sind juba ette igasuguse toetuse eest. Leia omale sobiv summa, mida oled nõus laste tervise nimel toetuseks andma ning kindlasti tunnustame sinu panust. Ka Hooandja lingi jagamine väärib siirast ligupidamist, aitäh sulle!


Meeleolu taldrikule ja laste silmad särama :)

Sarnased projektid

UNKNOT - ringmajanduslikud tooted kohalikest tööstusjääkidest

  • 32%kogutud
  • 791€toetatud
  • 16 päeva veel