Batuudihüpete treening võimalusterohkemaksKasutaja  Karin Joala projekt kategoorias Sport

MTÜ Spordiklubi Traps korraldab Põlvas lastele ja noortele batuudihüpete ehk trampoliinvõimlemise treeninguid. Uuel hooajal on plaanis treeningud ka täiskasvanutele.

Batuudihüpped, üks trampoliinvõimlemise aladest, on maailmas laialt levinud spordiala, mis kuulub ka olümpiaalade hulka. Batuudihüpped on seotud koreograafia ja võimlemisega. Treeningutel kasutatakse võistlusbatuuti ehk trampoliini, mis on neljakandiline, mõõtmetega ~3 x 5 m, võrk on punutud erineva laiusega paeltest. Võimlejate turvalisuse tõstmiseks paigaldatakse trampoliini otstele spetsiaalsetele platvormidele turvamatid. Parimad võimlejad vajavad hüpete sooritamiseks 8-10 meetri kõrgust saali. Eestis saab spordialaga tegeleda veel Tartus, Paides ja Tallinnas. Mais 2017 toimusid juba viiendad Eesti Meistrivõistlused.

Meie treeningud on mitmekülgsed, ei sisalda vaid batuudil hüppamist, vaid lisaks ka võimleme ning teeme venitus- ja jõuharjutusi. Treeningutel õpivad lapsed võistlusbatuudil hüppama ning sooritama erinevate raskusastmetega elemente (nt. kõhulihüpe, tahasalto jne.), edaspidi ka elementide seeriaid. Hüppeseeria võistlustel koosneb 10 elemendist. Tublimatel on võimalik käia võistlustel nii Eestis kui ka välismaal.

Hetkel on klubil kasutada üks võistlusbatuut koos turvaplatvormidega. Meie treeningutel osalevad lapsed käivad ka võistlustel ning paremaks ettevalmistuseks soetame sel hooajal juurde teise batuudi koos turvaaladega. Ka annab teine võistlusbatuut võimaluse osaleda edukamalt sünkroonhüpete võistlustel, kus sportlased peavad kõrvuti asetsevatel batuutidel samaaegselt ühesuguseid elemente sooritama. Sinu abiga soetame juurde võimlemismatte võimlemisala suurendamiseks, turvamatte olemasoleva võistlusbatuudi ümber ning varbseina harjutuste sooritamiseks.

Anna meile hoogu, et soetada algaval hooajal juurde treeningvarustust ja aita muuta treeningud paremaks ning võimalusterohkemaks.

Kui arvad, et meie klubi ja klubis treenivad lapsed väärivad sinu toetust, siis oleme väga tänulikud. Kõigi toetajatega võtame projekti õnnestumise korral isiklikult ühendust e-posti teel ühe kuu jooksul peale projekti lõppu.

 

Sarnased projektid

Narva-Jõesuu surfiklubi

  • 43%kogutud
  • 510€toetatud
  • 24 päeva veel

Free Flow Studio esindusgrupi osalemine Dance World Cup’i finaalis

  • 1%kogutud
  • 20€toetatud
  • 26 päeva veel

Jõulinnak Tallinna 32. Keskkoolile

  • 84%kogutud
  • 2269€toetatud
  • 10 päeva veel