"The Cap and Bells" - (lühi)tantsufilmKasutaja  Avarus projekt kategoorias Film & Foto

Lühifilm "The Cap and Bells" on Eestis harukordne (lühi)tantsufilm, mis põhineb Nobeli laureaadi ja suurima iiri luuletaja samanimelisel poeemil. Yeatsi poolt käsitletud igavikulisi teemasid (armastus vs ohver, kunst vs elu) mõtestab film läbi kahe inimese lahkumineku. Kuigi filmi lähtepunktiks oli helilooja Mingo Rajandi teos Avarus Ensemble'ile, mille tellis möödunud aastal Nargen Festival, saavad filmis muusika, tants ja visuaal lahutamatuks tervikuks.

Film "The Cap & Bells" moodustab ühe osa suuremast samanimelisest kontserdiprojektist, mis seob ühtseks tervikuks muusika, luule ning filmikunsti. Filmi esitluse teeb eriliseks see, et Avarus Ensemble kannab teose koos filmiga ette elavas esituses. Esiettekanne toimub 3. November 2016 ning kontserdiprojekt on plaanis viia lavale ka Iirimaal ning mujal.

Siiski jääb "The Cap & Bells" iseseisva ja vähemalt Eestis harukordse muusikalise tantsufilmina elama sõltumatut elu.
 


 

Režissöör - Carlos E. Lesmes
Operaator - Meelis Veeremets
Helilooja - Mingo Rajandi
Esitaja - Avarus Ensemble
Koreograaf - Marie Pullerits
Tantsijad - Marie Pullerits, Joonas Kollom
Kunstnik - Pille Kose

Tootja - Avarus
Kaastootja - Allfilm, Madis Tüür

Esiettekanne 3. november 2016, 19.00 Hopneri Maja, Tallinn

Kuula Mingo Rajandi teost “The Cap & Bells” Avarus Ensemble'i esituses
Kontserdiprojekti koduleht

//
Avarus Ensemble on Eestis unikaalne elektro-akustiline kammeransambel, mis esitab sageli ansambliliikmete (seni peamiselt Mingo Rajandi) loomingut, kuid on aina enam tellimas muusikat ka teistelt. Ansamblis mängivad mitmed Eesti säravaimad muusikud nii jazzi, improvisatsioonilise kui ka klassikalise muusika poole pealt.
 


 
* Avarus korraldab kontserdisarja Mikstuur (iga kuu teine neljapäev Tallinna jazziklubis Philly Joe's), Eesti-Šveitsi minijazzfestivali (2017 sügisel) ning lisaks veel erinevaid kontserte peamiselt Tallinnas, kuid vahel ka Tartus ja Viljandis.
 
** 4. novembril 20.00 toimub Tallinna jazziklubis Philly Joe's "The Cap and Bells" järelõhtu, kus astuvad üles Seán Mac Erlaine ning mitmed Avaruse muusikud ning näidatakse ka lühifilmi "The Cap and Bells".

Sarnased projektid

Lühimängufilm "S77"

  • 60%kogutud
  • 1500€toetatud
  • 5 päeva veel

Eksperimentaalpoeetiline lühifilm "FILM" ehk Pirte teeb filmi

  • 108%kogutud
  • 3381€toetatud
  • 6 tundi veel

Uus seriaal "Kassijaht"

  • 55%kogutud
  • 1100€toetatud
  • 3 päeva veel