Dokumentaal Eesti Rulakultuurist „Suured Unistused“Kasutaja  Juhani Särglep projekt kategoorias Film & Foto

Mängi videot

Isegi väga rasketel aegadel elus peab jätma ruumi unistusteks. Rulasõit on ainuke tegevus, mis teeb Sergeid vabaks maailmamuredest – see on filmi põhiline motiiv. Sergei on 20-aastane rulataja, kelle eluunistus on saada professionaalseks rulatajaks, käia Barcelonas – Euroopa rulakultuuri pealinnas ja hakata rulatamisega raha teenima. Film pajatab peategelase kurva saatuse ja sündmuste keerises otsitakse parimat lahendust elujärje parandamiseks.

Peategelane näitab oma eluaset ja räägib koolivägivallast, tänavaelust ja sõprusest. Kooliajal kiusati ja peksti Sergeid. Ta küll proovis vastu hakata ja tugev olla, kuid alati kiusati just teda.  Peategelane räägib oma unistuste tähtsusest ta elus.

Sergei pürgib oma unistuste poole. Eesmärk on koguda vähemalt 100€, et lennupilet Barcelonasse osta. Pool lennupileti rahast kerjas Sergei tänavalt.  Enne Barcelonasse minekut on Sergei ärevil, sest ei tea veel, kus ta hakkab poole aasta vältel elama ja kas leiab sõpru, keda tahab leida. Poole aasta pärast naaseb Sergei Eestisse. Kas ta on oma unistusele lähemale jõudmas?
Sergei maailmavaade ja eluidee on väga erinev võrreldes “tavaga”. Talle ei ole olulised pere, armastav naine ega järelkasv. Seetõttu on tal ka ebatavalised ideed ja isiksus.
Vaatamata majanduslikult raskele positsioonile käib ta iga päev rulaparkides oma kirge harjutamas. Mõne triki puhul on ta Eestis ainuke, kes seda teha oskab. Filmi sisuline konflikt seisnebki tema soovides, mis on vastuolus reaalsusega. 

Sergei loo kõrval kajastab film ka Eesti rulakultuuri arengut. Millal see algas? Mida tähendab see noortele? Kas rulatamisel on tulevikku või kas see on tõsiseltvõetav sport? Lugu Simple Sessionist, Euroopa suurimast Rula ja BMXi võistlusest, mis leiab aset Eestis ja toob kokku sadu ekstreemsportlasi. 

Üldeesmärk on toota kõrgel tasemel (sisu ja kvaliteedi poolest) dokumentaalfilm eesti keeles, mille põhiülesanne on juhtida tähelepanu noortele ja nende tegemistele tänavaspordimaailmas. 

Film haarab oma kaasaegsuse poolest nooremad kui ka vanemad filmihuvilisi ja kodumaine teadlikkus tänavakultuurist tõuseb. 

Lisaks aitab filmi valmimine elu hammasrataste vahele jäänud Sergeid, kelle toetuseks läheb osa filmi tulust. 

"Suured Unistused" on tööpealkiri, see võib veel muutuda. 

Juhani Särglepa film „Suured unistused“ on praegu arendamises ja valmib 2013. aasta kevadel.
Käesolev film linastub Eesti kinodes Tallinnas, Tartus ja Pärnus 2013. aasta talvel. 

Filmi treiler
https://www.youtube.com/watch?v=l-JWBB88B8g
http://vimeo.com/54097267
Hooandja http://vimeo.com/54137130#at=0


Tootja: Luur Productions http://www.luur.ee

Režissöör: Juhani Särglep  http://juhanisarglep.com
Stsenarist: Kadri Nikopensius
Produtsent: Vladimir Kamensky

 

Sarnased projektid

Nii palju, kui mina tean - dokumentaalfilm, mis taastab usu inimlikkusesse

  • 20%kogutud
  • 3023€toetatud
  • 22 päeva veel

Time Out

  • 6%kogutud
  • 184€toetatud
  • 48 päeva veel