Dokumentaalfilm "Vaatepunkt"Kasutaja  Mari projekt kategoorias Film & Foto

Tere, hea hooandja!

Oleme Viljandi Gümnaasiumi I LO õpilased Mari Piirisalu ja Gerliin Ainsalu ning meie projektiks on dokumentaalfilmi filmimine Lõuna-Koreas, mis on samal ajal meie gümnaasiumi uurimistöö.

Võttegrupp koosneb kolmest liikmest: meie ja meie endine klassijuhataja Merili. Filmimine toimub Eestis Viljandis, Tartus ja Tallinnas ning Lõuna-Koreas, 2017. aasta juulis, Seoulis, Jeonjus, Jejul ja Busanis.

Film uurib kahe täiesti erineva rahvuse üksteise mõistmist, kombeid ja käitumist. Samuti noorte hakkama saamist välisriigis. Filmis selgub, kas peaksime hoiduma teistest rahvustest ja erinevusi kartma või hoopis looma välisriikide rahvastega tugevamaid kontakte.

Meie eesmärgiks on üritada muuta eesti noorust tolerantsemaks, tutvustades neile kultuuridevahelisi erinevusi. Projekti lõpuks peaksid filmi näinud noored olema teadlikumad enda ümbruskonnast ja tegevuste mõjust.

Film on oluline, sest see näitab, kuidas erinevad inimesed näevad maailma. Tutvume peamiselt Eesti ja Lõuna-Korea noorte perspektiividega. Miks just noored? Sest investeering noortesse on investeering tulevikku.

Hetkel on ka suureks probleemiks rassism ning filmiga üritame tõsta inimeste teadlikust sellistest teemadest.

Film sobib samuti ideaalseks õppematerjaliks ja arutelu aluseks haridusasutustesse. Näiteks ajaloo, ühiskonnaõpetuse ja keeletundidesse.

Toetusega saame endale just kõige vajalikuma- lennupiletid, majutuse, transpordi Lõuna-Korea siseselt ning auhindu hooandjatele. Projekti kogueelarve on 11 000€

Leiad meid:

Facebookis https://www.facebook.com/filmvaatepunkt/
Instagramis https://www.instagram.com/filmvaatepunkt/
YouTubes https://www.youtube.com/channel/UCI8xb8Wn3XTFIzcxiGMP_dw
Meie kodulehel http://maripiirisalu.wixsite.com/vaatepunkt
Kontakteeru meiega: vaatepunkt.film@gmail.com

Sarnased projektid

"Läinud on jäänud". Esimene rahvusvaheline dokumentaalfilm setodest

  • 51%kogutud
  • 2466€toetatud
  • 34 päeva veel

Reisisari: Autoga Euroopasse

  • 27%kogutud
  • 530€toetatud
  • 20 päeva veel