Eesti väikseim festival RuhnuRahu 2019Kasutaja  Martin Aadamsoo projekt kategoorias Sündmus

RuhnuRahu on Eesti kõige väiksem kultuurifestival ainult sõbralikele inimestele, keda siinmail pisut vähemaks jääb. Teeme oma utoopiat viiendat korda – hea tujuga ja ilma rahata, katkise laeva ja kehva tuulega. RuhnuRahul läheb vaja Sinu abi.

Ruhnu on Eesti eraldatuim paik ja RuhnuRahu saare peamine kultuurisündmus. Pidevalt rikkis liinilaevaga jõuab festivalile 80 inimest, keda ootavad poolsada lahket elanikku, 30 shoti mägiveist ja Eesti ilusaim paradiisisaar.
 


 

RuhnuRahu eesmärk on tagasihoidlik – tuua Eesti väikseimale festivalile parimad artistid ja tegijad. Meie esinejate seas on seni olnud Vaiko Eplik, Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand, Mick Pedaja, Mari Kalkun, Puuluup, Tintura, Efterklang, Aparaat, Lu:k, VAT Teater ja Kinoteater, Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane, Karoliina Kreintaal ja Merike Paberits, Ivo Posti ja Kristo Käo, Drummie & Orav, Don Erikson, kunstnikud Peeter Laurits, August Künnapu, Aarne Maasik, Heiki Leis ja Mihkel Ilus, filmitegijad Veiko Õunpuu, Jaanis Valk, Marianne Kõrver, Heilika Pikkov ja palju teisi. Igale festivalile tõmbab südantlõhestava lahkumistiskoga joone alla Ennu Ratas. Meie külalised astuvad üles, et toetada Ruhnu saart ja selle tibatillukest kogukonda.
 


 

Sel aastal on RuhnuRahu eklektilises kavas Kosmikud, Riffarrica, Tuulikki Bartosik, Ruhnu 100 aasta muusika CD-plaadi esitluskontsert, Liimu reggae sound system, Laurentsiuse kunstinäitus kood dokfilmiga "Naine aknal", VAT Teater ja Lauri Saatpalu monotükiga "Südame sosin", rattamatk RahuTuur, kolm päeva Ruhnu nirvaanat ja lõpetuseks jälle Ennu Ratas.
 


 

Kõige väiksema festivali tegemine kõige eraldatumas kohas on mõnevõrra keeruline. Üle laia mere tuleb kohale tuua ja terved hoida esinejad, külalised ja tehnika. Ilma Sinu abita on see veel utoopilisem. Sinu toetus aga suurendab plahvatuslikult võimalust, et RuhnuRahu ka järgmisel aastal toimub. Ikka ainult sõbralikele inimestele.