ELFi talgute must-toonekure aastaKasutaja  Eestimaa Looduse Fond projekt kategoorias Kodanikualgatus

Must-toonekurg on salapärane ja inimpelglik lind, kes erinevalt ta tuntud valgest vennast on Eestimaad asustanud juba ammustest aegadest. Viimastel aastakümnetel on ta jäänud nii haruldaseks, et iga edukas pesitsemine on omaette sündmus.
 
Tema arvukuse languse peamisteks põhjusteks peetakse pesapaigaks sobivate metsade kadumist ning toitumisalade degradeerumist. Viimane omakorda viib selleni, et osad must-toonekured, kellel on küll õnne pesitseda vana metsa segamatus paigas, ei suuda oma poegi suureks kasvatada just toidupuuduse tõttu.
 
 
ELF kavatseb 2016 aasta sügisel (siis kui see pelglik lind juba rändele läheb) korraldada must-toonekure toitumisalade korrastamiseks 7 talgut. Sellele eelneval ajal teeb ELF kõik endast oleneva, et võimalikele talgulistele ja teistele kaasaelajatele seda pelglikku must-toonekurge tuttavamaks teha. Korraldame õhtuid ja matku, teeme www.talgud.ee lehele erilehe ning meisterdame kostüümikunstnike abiga inim-kure, keda saadame mitmetele suveüritustele.
 
ELFi talgute must-toonekure aastal on juba ka mõned toetajad, kuid selle plaani täielikuks elluviimiseks vajame heldete hooandjate tuge.