Etno retuusid ja õlakotidKasutaja  Etnoretuusid ja -õlakotid projekt kategoorias Disain

Mängi videot

Mõte luua Eesti rahvusmustritega tooted on ajendatud soovist tuua meie kaunid ja põnevad mustrid kaasaaegsetel praktilistel esemetel tänavapilti. Etnomustrilised aksessuaarid on suurepärane võimalus viia meie rahvusmustrid paljude inimesteni üle kogu maailma.

Eesti rahva mustrites on vägi. Need on loodud Eesti naiste, emade ja vanaemade poolt oma pere ja kodu kaunistamiseks, kaitsmiseks ning turvatunde loomiseks. Rahvusmustritesse on talletatud kaugete aegade traditsioonid ja kombed, kaunid tunded ja head mõtted. Nad kõnetavad meid tänapäeval ja kannavad tulevikku.

GetCreative on pereettevõte, mille asutajateks on ema ja tütar Lemme ja Helen Urb. Rahvusmustrid on meile südamelähedane temaatika tänu meie vanaemale, kes tegeles oma kodukohas rahvusmustrite loomise ja kujundamisega. Oma toodete jaoks oleme loonud kaubamärgi Get Creative, mille sõnum on ühene - „ole loov!“, „mõtle loovalt!“, „hakka loominguliselt mõtlema!“. Seda sõnumit soovime inimesteni kanda ning innustada kõiki olema loovad ja lähenema tavalistele asjadele uuest vaatenurgast. Maailm muutub selliselt ühe hetkega põnevamaks. Täpsema info meie tegemistest leiad kodulehelt www.rahvusmustrid.ee ja rahvusmustrid.ee Facebookis.

Hetkel on meie tootevalikus rahvusmustritega vihmavarjud ja kummikud, mis on Eesti inimeste poolt hästi omaks võetud. Oleme saanud palju positiivset tagasisidet. Meie tegemisi jälgitakse, elatakse kaasa ning jagatakse häid soovitusi, kuidas toodete valikut laiendada. Nii sündiski mõte luua rahvusmustritega kaunistatud retuuside ja õlakottide kollektsioon. Pakume välja 8 erinevat mustrit, mis on meie disainerite poolt toodetele sobivaks kujundatud. Nendest valime välja enim meeldinud lahendused ning alustame tootmist. Retuusid ja õlakotid õmmeldakse tublide Eesti õmblejate poolt ning mustrid trükitakse kangale samuti Eestis, mis annab meile hea võimaluse tootmisprotsessis vahetult osaleda ning operatiivselt uusi lahendusi teoks teha.

Retuusid

Retuusid on väga praktiline riietusese, mis sobib kandmiseks võimalikult laiale ostjaskonnale ning ei sea mingeid ealisi ega kehakujust tulenevaid piiranguid. Plaanis on toota retuusid naistele suurustes XS – XL ning lastele suurustes 100 – 150. Retuusid oleksid kahes erinevas pikkuses - pahkluuni ulatuvad ning poolde säärde ulatuvad. Retuuside materjaliks plaanime viskooselastaani, puuvillelastaani, mis on vastupidav ja hea venivusega. Etnomustriga kaunistatud retuusid on ajatud ning sobivad kandmiseks igal hooajal.

Õlakotid

Õlakotid on kujundatud 7 erineva Eesti piirkonna mustriga ning koti materjaliks plaanime kasutada etnovihmavarju tootmisjääke, et kaunid kangad kogumahus kasutusse võtta ning keskkonnale vähem kahjulikku mõju avaldada. Õlakoti mõõdud on 18x16cm, õlapaela pikkus 135cm, mida saab kergesti muuta. Kotti mahuvad mugavalt mobiiltelefon jm esmavajalikud esemed. Kotile on võimalik trükkida ka firma või ürituse logo. Esimese väikese proovipartii kottide kollektsioonist oleme ka juba valmis teinud ja Facebooki tutvumiseks üles pannud. Tagaside on olnud väga rõõmustav, mis on andnudki julgust hoogu juurde saada, et suuremalt asi ette võtta.

Tooteid kujundades oleme lähtunud võimalusest neid omavahel kombineerida ning pakkuda nende kandjatele rohkelt isikupärast mänguruumi.

Eesmärk

Meie eesmärgiks on saada oma toodetele võimalikult lai kasutajaskond, avardada etnomustrite kasutamist kaasaaegsetel praktilistel esemetel ning tutvustada seeläbi Eestit üle kogu maailma. Läbirääkimised käivad Saksa turule jõudmise osas, omame kontakte ka Jaapanis ja Austraalias.

Valmimise aeg

Esimese suurema partii soovime valmis saada juulis 2014, et retuusid ja õlakotid jõuaksid suvisesse hooaega.

Toetus

Toetuseks vajamineva summa plaanime kasutada lõplike disainilahenduste väljatöötamiseks, retuusimaterjali soetamiseks, mustrite trükkimiseks, tootmiskuludeks ja erinevateks turundustegevusteks.

Saada meile rahvusmustrid.ee facebooki lehe kaudu foto oma kodukandi või lihtsalt lemmik Eesti rahvusmustrist ning kirjuta meile sellega seotud vahva lugu. Valime välja oma lemmikud ning on võimalik, et just Sinu muster jõuab meie järgmisele tootele – näiteks järgmistele retuusidele! 

  • 8 hooandjat
  • 210€kogutud 16000€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 19.Jun.2014