Festival mini­EMPKasutaja  Richard Mägar projekt kategoorias Sündmus

Hea Hooandja! 

Kui palju tead Sina Eestis noori, kes korraldavad oma festivali? Tänavu toimub 7.­ 16. aprillini teistkordselt noortefestival mini­EMP.

Küsid, mis see on? 

Mini­EMP on festivali Eesti Muusika Päevade (EMP) raames noorte korraldatav festival, mis toimus esmakordselt 2015. aastal ning kutsuti ellu muusika­aastaks. Esimese korra järel saatis mini­EMPi edu. Tallinna Spordi­ ja Noorsooamet andis festivalile preemia „Suured teod 2015” ja Eesti Noorteühenduste Liit tunnustas festivali auhinnaga „Noorteprojekt 2015”. Noorusliku energiaga laetud korraldusmeeskonda kuuluvad gümnaasiumiõpilased ning selline kontseptsioon noorte korraldatavast nüüdismuusika festivalist on ainulaadne kogu Euroopas. 


Kohtumine Paavo Järviga

Mis festivalil toimub?

Noored korraldavad mitmeid põnevaid sündmusi festivali ajal ja ka enne seda. Näiteks on käimas foto­ ja videokonkurss ning juba märtsis võib Tallinnas märgata flashmobe. Samuti on kavas Linnulauludisko, Ühe Laulu kontsert, Tatjana Kozlova­Johannese ja 100 koolinoorte koostöös sünnib Vabaduse väljakul teos “Suurpuhastus” ning koostöös Doktor Klounidega viiakse muusikarõõmu ka lastehaigla lastele. Nädalaks avatakse ka Solarise keskuses mini­EMPi kohvik.

Kuidas meeskond toimib?

Mini­EMPi põhimeeskond koosneb 15 inimesest, kel kõigil on erinev ülesanne, näiteks tegeleda turundamisega, välja mõelda programm või hoopiski jäädvustada toredaid hetki. Festivali lähenedes liituvad meeskonnaga ka vabatahtlikud. Enne sündmust toimub ka mentorlusprogramm, kuhu kuuluvad näiteks Anu­Mall Naarits, Paavo Järvi, Triin Ruubel, Tõnu Kõrvits jt. 

Aita meil, noortel, ellu viia lahedad ideed ja pakkuda inimestele midagi erilist. Hooandja toetus on meile väga oluline, et katta festivaliga kaasnevad kulud ­ ruumide rent, tehnikarent, transport jms.

Toeta meid vastavalt võimalusele ja me täname sind vastaval viisil! Kingituse saad nädal enne festivali. (vt. kõrvalt)

Rohkem infot kodulehel: http://miniemp.weebly.com/ . Samuti jälgi meie tegemisi Facebooki, Instagrami, Twitteri ja Youtube'i lehtedel.

Vaata ka Eesti Muusika Päevad kodulehte: http://www.eestimuusikapaevad.ee/ Oleme Sulle väga tänulikud!