FilmilindifestivalKasutaja  Kino Sõprus projekt kategoorias Sündmus

Filmilindifestival toob kokku tulihingelised filmihuvilised, et üheskoos avaldada austust aegumatule kino- ja filmikunstile vabaõhufestivali näol.
 
FILMILINDIFESTIVAL
Kino Sõprus ja Tartu Elektriteater kohtuvad erilises Järva-Jaani kinomuuseumis, et tuua vaatajate ette muuseumi  arhiivis tolmu kogunud filmirullid ning puhuda üheks õhtuks elu sisse Vanatehnika varjupaigas päevinäinud roostetavatele bussidele, autodele, trammidele, trollidele. Kohaliku kinomuuseumi ajastutruu saal ja Vanatehnika varjupaika püstitatav välikino loovad meeldivalt õdusa õhustiku, et nautida valitud filmide paremikku. Filmid manatakse kinolinale vanade kinoprojektorite põrina saatel tselluloidfilmilintidelt. Augustiöise taeva all saab üheskoos tähistada Kinomuuseumi 10. sünnipäeva, keerutada mõnusa muusika saatel jalga ning naudiskleda muruplatsil lebades ümbritsevat miljööd. Filmilindifestival on kaabukergitus mehaanikaajastu hääbuvale kumale.
 
IDEE SÜND
Sellega on lihtne lugu. Käisime kevadel Sõpruse kinoperega kinomuuseumis ja Vanatehnika varjupaigas külas ning saadud elamus jäi meid kummitama. Ühine armastus filmilindi vastu tekitas tugeva soovi seda jagada. Kutsusime kampa tselluloidisõbrad Tartu Elektriteatrist ja nii see festivali idee sündiski.  
 
FESTIVALI PROGRAMM
Magus assortii kinomuuseumi filmilindi riiulitelt toob külastajateni tõelised filmikompvekid: „Diskotantsija” (1982), „King Kong elab” (1986), „Casablanca” (1942), „Alhambra kaunitar” (1989), „Zorro” (1975), „Viini postmark” (1967). Lisaks täispikkadele filmidele noppisime arhiivist välja värvikad multifilmid lastele ning pöörased ja vähem pöörased lühifilmid. Kirevale filmiprogrammile lisaks on lastel võimalus osa võtta animatsiooni töötoast, spordihingedel kogu päeva kestvast pinksiturniirist, laululindudel tõestada end karaokebussis, saunaarmastajatel leilitada eksklusiivses tuletõrjebussis, teravamatel pliiatsitel ragistada ajusid viktoriine lahendades, vampiiridel võimalus kaitsta end ereda päikese eest camera obscura bussis, tantsulõvidel jalga keerutada sumeda augustikuu tähistaeva all Välgu DJ-de rütmide saatel. Nälga tundma ei pea, sest toitu pakub kirjanike maja kohvik „Vee Peal”, jooke serveerib Välgu kokteilibaar ning avatud on kinopuhvet.
 
TOETUSE KASUTAMINE
Heade hooandjate toetuse abil rendime vajaliku tehnika, soetame filmidele linastusõigused, korraldame transpordi, kütame tuletõrjebussi sauna kuumaks, viime teid erakordsele ekskursioonile kohalikku muuseumi, toome kohale DJ-d hea muusikaga, korraldame animatsiooni töötoa lastele, toome kohale pinksilauad, tuunime üles sõidukid, et mõnusat tegevust jaguks kogu päevaks. 20% kogu toetusest kingime tähtsa sünnipäeva puhul Järva-Jaani kinomuuseumile, et see eriline koht ka edaspidi kõigile filmielamusi pakkuda saaks!
 
MTÜ Must Käsi / Kino Sõprus on Maksu- ja Tolliameti tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjas. 
 
ROHKEM INFOT FESTIVALI, MAJUTUSE, ASUKOHA JNE KOHTA: 

facebook.com/events/257100418005417/

 
  • 74 hooandjat
  • 1674€kogutud 1500€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 16.Aug.2016

Sarnased projektid

Talendishow "Annetekoda" – Aitame Eestimaa annetel särada!

  • 6%kogutud
  • 275€toetatud
  • 41 päeva veel

Haapsalu varajase muusika noortelaager 2024

  • 125%kogutud
  • 1880€toetatud
  • 6 päeva veel