Hõimukalender 2016 "Soome-ugri rahvustoidud"Kasutaja  Soome-Ugri Toidukultuuri Selts projekt kategoorias Kodanikualgatus

Soome-ugri rahvastele pühendatud Hõimukalendrit on MTÜ Fenno-Ugria Asutus välja andnud juba üle 15 aasta.

Koostöös Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Rahva Muuseumi ja mitmete teiste organisatsioonidega valminud nägusad seinakalendrid on seni tutvustanud meie sugulasrahvaste rahvakultuuri, käsitööd, elukeskkonda, peotraditsioone ning eri aegadel soome-ugri rahvaste juurde tehtud ekspeditsioone. Kalendri suureks väärtuseks on põhjalik ülevaade soome-ugri rahvaste rahvuspühadest ja teistest kalendritähtpäevadest. Kuna kalender on mitmekeelne, sobib see hästi soome-ugri keeleperre kuuluvate rahvaste tutvustamiseks välismaal. 

 

 

2016. aasta Hõimukalender esitleb soome-ugri rahvaid läbi toidukultuuri, mis on tihedalt seotud kohaliku elukeskkonna, traditsioonilise eluviisi ja aastaaegadega, koostajaks on seekord MTÜ Soome-ugri toidukultuuri selts. Soome-ugri rahvaste köögid kasutavad enamasti kohapeal kasvatatud ja loodusest pärit tooraineid, road on hõlpsasti valmistatavad, maitsvad ja toitvad.
 
Kuna kokandus on laialt levinud hobi ning huvitab paljusid, soovime seekordse teemavalikuga suurendada kalendri ostjaskonda, kes saab ühtlasi rohkem teada ka soome-ugri rahvastest. Teisalt soovime levitada trükist senisest enam Venemaal elavate soome-ugri rahvaste seas, kus see aitab väärtustada rahvuslikku kultuuripärandit. 
 
 
 
Hõimukalendri iga kuu tutvustab ühte soome-ugri rahvast läbi ühe rahvusroa. Kalendrilehelt leiab ka rahvustoidu retsepti, et soovi korral seda ise kodus valmistada. Hõimukalender 2016 "Soome-ugri rahvustoidud" ilmub trükist oktoobrikuuks, mil üle Eesti tähistatakse soome-ugri rahvaid tutvustavaid hõimupäevi. 
 
Palun anna ka Sina hoogu Hõimukalendri välja andmisele! Nii aitad kaasa kalendri trükiarvu suurendamisele ja seeläbi soome-ugri rahvaste pärimuskultuuri järjepidevuse hoidmisele. 
 
Hooandjatele anname kalendrid üle kas esitlustel, mõnel sobival hõimupäevade sündmusel või soome-ugri toitude õpitoas. Soovijatele toimetame kalendrid posti teel.
 

Vaata lisaks Facebookist.

Meie videod Vimeos.

 

 

 

Sarnased projektid

REBASESAAR ELUSTIILISALONGI JUUKSURI- JA RÄNNAKUBUSS

  • 5%kogutud
  • 303€toetatud
  • 27 päeva veel

Sina hoolid, meie hooldame

  • 50%kogutud
  • 755€toetatud
  • 20 päeva veel