MTÜ Isata Laste HeaksKasutaja  MTÜ Isata Laste Heaks projekt kategoorias Annetamistalgud

Ürituste korraldamine isata laste heaks


MTÜ Isata Laste Heaks asutati 2009. aastal. Korraldame isata kasvavatele lastele üritusi, kus meessoost vabatahtlikud saavad kaasa lüüa ja pakume üksikemade lastele mehelikku ja puuduoleva isa eeskuju. MTÜ Isata Laste Heaks koondab ja toetab praegu 15 üksikemaga peret ja nendes peredes kasvavat 20 last vanuses 5-14 eluaastat Põhja-Tallinna, Kesklinna ja Lasnamäe piirkonnast.

Laste, eelkõige poiste jaoks on väga olulised  kõikvõimalikud sportlikud ajaveetmisvõimalused. Poisid tahavad rahmeldada, ennast välja elada, möllata ning enda võimeid füüsiliselt proovile panna. Seetõttu oleme MTÜ Isata Laste Heaks poolt korraldatud ürituste raames käinud tutvumas erinevate mehelike eluvaldkondadega. Sellel aastal oleme lastega osalenud Lauluväljakul üritusel "Delfi rallipäev Ott Tänakuga" ning Kuusalu vallas, Hara sadamas Päästeliidu, Märgade Käppade ühingu ja Juminda Poolsaare Seltsiga toimunud merepääste üritusel. Samuti oleme käinud Kiltsi motokrossirajal Läänemaal.
 


 

Ka oleme käinud Nõmme seikluspargis, osalenud paintball'i üritusel Männikul, käinud Ämari lennubaasis ning vehklemisklubis En Garde ja teinud ekskursiooni Eesti Meremuuseumi.
 


 

Suurim rõõm tehtud tööst on need hetked, kui tulevad teismelised poisid ja sa näed, et oled suutnud selles lapses mingi ala, valdkonna või teema vastu huvi tekitada, talle positiivsust sisse süstida ning mehelikku eeskuju pakkuda. Näiteks kui Raivo E.Tamm üle-eelmise aasta lõpul ja Baruto eelmisel aastal ühingu jõulupeol osalesid ning kõik pered ja lapsed said küsimusi küsida ning mõnusas atmosfääris juttu puhuda, mõistsin seda, et poiste jaoks on olemas ühiskonnas eeskujud, keda nad saavad imetleda ja kelle moodi nad soovivad olla. Üksikemadele  on väga oluline, et neid ja nende perede lapsi märgatakse ja kaasatakse. Näed ema silmi, mis tänavad sind, lihtsalt selle eest, et tema lapse jaoks olemas oled.

Üksikema Merge, kes on organisatsiooni korraldatud vahvatest üritustest ise mitmel korral osa võtnud, räägib: "Nägin oma laste silmis rõõmu, nad olid tõeliselt õnnelikud, kui said möllata ja mürada vabatahtlikega. Mu suurim soov on, et laste pärisisad lõpuks ometi mõistaksid, et lapsed vajavad neid. Näen siin korraldatud üritustel paljusid peresid, kus isad on oma vastutusest lihtsalt loobunud. Minu laste isa on kahjuks siitilmast lahkunud ning seda enam hindan ma organisatsiooni püüdlusi tegelda nende lastega ja pakkuda neile emotsionaalseid hetki mitmesuguste praktiliste tegevuste kaudu."

Hooandjate kaudu saadud toetust soovime kasutada 2020 aastal, et läbi viia vähemalt 4 väliüritust lastele ja katta väljasõitudega kaasnevad transpordikulud.

Meie visiooniks on, et kõigil isata kasvavatel lastel Eestis oleks võimalus ühiskonnas toime tulla.

Meie missiooniks on üksikemaga perede toetamine ja isata kasvavatele lastele ürituste korraldamine ja tugiisikute kaudu sotsiaalse toetuse pakkumine, mis aitaks neil elus toime tulla.

https://www.isatalasteheaks.ee/
https://www.facebook.com/isatalasteheaks/

  • 13 toetajat
  • 603€kogutud 1547€ eesmärgist
Paindliku lõpuga kampaania

Projekt toetatakse igal juhul ka siis kui ta ei saa kokku kogu summat

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 08.Dec.2019