Islandi lambavillast kudumidKasutaja  katrinatoompere_1 projekt kategoorias Disain

Mängi videot

Oleme kaks õde, kes tegutsevad nime all Loomingupesa. Siin kootakse, heegeldatakse, disainitakse rõivaid ja meisterdatekse oma kätega veel palju muid ilusaid asju. Oleme tegutsenud 3 aastat, olles valmistanud rõõmu sadakonnale lapsele-mehele-naisele enda disainitud ja käsitsi kootud soojade talvekomplektide ja suviste kostüümidega. Sel aastal tahaks Loomingupesa jõuludeks välja tulla veel erilisemate kingitustega – sallide- mütside-kinnastega ehtsast islandi lambavillast.

Islandi lammas viidi saarele üle 1000 aasta tagasi viikingite poolt ning on sellest ajast saadik puutumata ühegi teise lambasordi poolt. Nende vill on eriliselt soojapidav ning tugev, sadade aastatega karastunud kohaliku kliimaga. Samuti on mitmed villasordid vettpidavad ja kergesti pestavad, mida saab öelda väheste Euroopa mandril kasvavate loomakeste villa kohta. Eestist puhast islandi lamba villast lõnga suuremas koguses osta ei saa, lähim koht on Helsingi, kust lõnga hankimine aga tunduks justkui vaataks elevanti dzungli asemel loomaaias.

Läheme villalambaid Islandi mägede ja vulkaanide nõlvadelt kokku korjama (Réttir: http:// www.youtube.com/watch?v=5RVvZ8UTUEI&feature=relmfu), kohalike käsitöötraditsioonidega tutvuma, parimat Lopi-lõnga muretsema ning loomulikult - nagu alati - juurde õppima. Tagasi tulles ühendame oma senised disainid uute materjalidega ning lisaks võtame kasutusse uusi mustreid ja lõikeid, mille Islandil selgeks õpime. Kogu projekti tulemusena valmib Islandi prooviseeria, mida võib müügist leida juba selleaastastel käsitöö- ja jõululaatadel (täpsem info ilmub kodulehel). Piisava huvi korral luuakse tooteseeria ning edaspidi leiab Loomingupesa Islandi kudumeid ning ka muud käsitööd erinevatest poodidest.

Toetustest ei maksta Loomingupesa reisikulusid Islandile ega elamist kohapeal, selleks on meil oma eelarve. Kogu toetussumma läheb kohapealseteks töötubadeks, parima toormaterjali soetamiseks ja transpordiks ning kudumite valmistamiseks. Kõik tooted saavad olema brändilogoga ning kenasti pakendatud. Islandil viibime 3 nädalat septrembrikuus. Oktoober ja november kuluvad tellimuste täitmisele ja kohaletoimetamisele, hiljemalt 2 nädalat enne jõule on kõigil toetajatel kingitused käes ning tooted müügis, et kõik jõuaksid need aegsasti jõulukingitusteks pakkida! Meie toetamine on ainulaadne võimalus soetada endale meie toodangut pea 50% soodsamalt müügihinnast!

Olenemata summast, täname kõiki toetajaid nende loal Loomingupesa kodulehel ning Facebookis (http://www.facebook.com/pages/Loomingupesa/138429309605926http://loomingupesa.blogspot.com)

  • 7 hooandjat
  • 295€kogutud 2600€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 11.Sep.2012

Sarnased projektid

Eestist pärit VANPRE Moebränd Riia Moenädalale

  • 61%kogutud
  • 1215€toetatud
  • 23 päeva veel

«Mommy & Me». Презентация детской книги и модный показ

  • 0%kogutud
  • 0€toetatud
  • 8 päeva veel