J-Fest 2020Kasutaja  Dmitri Orehhov projekt kategoorias Sündmus

Miks me seda üritust korraldame?

Oleme Teiega ausad, tänavakultuur koos selle kõigi elementidega ei ole Eestis eriti populaarne. Probleem on seotud sellega, et noortel ei ole võimalust selle kultuuriga tutvuda, ei korraldata üritusi ja noored, kes on sellega seotud, teavad, et sellistel üritustel keegi neid piisavalt ei tunnista. Aga tegelikult on Eestis nii palju talendikaid noori, kellest me isegi ei tea, sest neil ei ole võimalust näidata oma oskusi, jagada seda teistega ning nad ei suhtle omavahel. Ei ole kohta, kus noored erinevate emakeeltega saaks kohtuda, sest huviringid on enamasti korraldatud ühekeelseteena. J Fest ongi see koht kus noored erinevatest maakondadest, kultuuridest ja erinevate emakeeltega saavad aega koos veeta.

Oma projektiga tahame näidata, et tänavakultuur on Eestis olemas ning et noored saavad enda jaoks üritusi korraldada.

Mis üritusel toimub?

Armastus tantsu ja muusika vastu selle erinevates vormides on universaalne. See ei küsi ei keelt ega vanust. Nõnda sündiski idee korralda tantsuvõistlus, nagu Me Against the Music, kus võisteldakse 2vs2 ehk paar paari vastu. Paarid loositakse kohapeal, seega ei tea võistlejad, kellega nad hakkavad koostööd tegema, kuid on selge, et koostöö on võidu võti. Lisaks saab osaleda HipHop, Break, Vogue ja Dancehall ja Sürpriis kategooria tantsustiilide võitlustes ehk battlites, kõikide stiilide tantsijad on oodatud! Kõik see loob meeldiva ja vaba õhkkonna, kus inimesed erinevate emakeelte ja erinevate vanuste, kuid palju olulisem, samade huvidega saavad üksteise seltskonnas meeldivalt aega veeta.

Miks toetada ja millele toetus kulub?

Kahjuks ei saa kõiki erinevaid ideed vaid hea sõna või suure tahtmisega teostada. J Fest ühendab erinevate kultuuridega inimesi nende jaoks ühise tänavakultuuri läbi. Seega ei ole vahet, kas Sa soovid toetada inimeste lõimumist, tänavakultuuri või lihtsalt noori, kes tahavad midagi ära teha, siis see projekt annab selleks kordumatu võimaluse!

  1. Auhinnad Tantsijatele: Loomulikult tantsijad armastavad seda mida nad teevad, kuid uskuge meid, need inimesed treenivad päevast päeva ja nad on lihtsalt suurepärane grupp inimesi, nad väärivad tunnustust! Kohtunikud ja DJ'd peavad ka kuidagi ära elama ning on loogiline maksta neile tasud.
  2. Hooandja.ee: Suurepärane keskkond ning kuidagi peab temagi jätkusuutlik olema. Hooandja.ee teenustasu ning auhinnad hooandjatele, kelleta selle sündmuse korraldamine võimalik ei ole!
  3. Tarvikud ja olmekulud: Siia alla kuuluvad asjad käepaeltest ja reklaamplakatitest kuni wc-paberini...
  4. Vabatahtlike tänuks: Paljud inimesed on andud oma nõusoleku appi tulla. Aga maru häbematu oleks, kui nad ise sellele peale peaksid maksma. Seega tuleks katta nende transpordikulud ja lõunasöök tundub samuti paslik.

Kui kellelgi on küsimusi, arvamusi või ettepanekuid, siis kõik need on oodatud meie meilile: j.fest2019@gmail.com

J Fest sai 2019. aastal ka meediakajastust, festivalist tehti lugu Põhjarannikus ja Eesti Rahvusringhäälingu Aktuaalses Kaameras nii eesti kui vene keeles.

Siin saab vaadata selle aasta festivali aftermoviet.

29.02.2020

See you soon!