Jääpurjetamise võistlusteks vajaliku varustuse soetamineKasutaja  Helika Villmäe projekt kategoorias Sport

Olen 15. aastane Hiiumaa noormees Jorgen Kuivonen. Minu suur kirg ja hobi on purjetamine ja  jääpurjetamine. Purjetamispisiku sain tänu oma perele juba päris väiksena. Võistluspurjetamisega olen tegelenud 7 aastat ning saavutanud häid tulemusi nii Optimist, Zoom8 kui RS Feva klassis. Sel hooajal alustasin võistlemist Laser 4.7 klassis. 

Alustasin jääpurjetamisega 2017. aastal Ice-Optimist klassis. 2018. aastal saavutasin jääpurjetamise MMil 8. koha, EMil 3. koha ning Eesti meistrivõistlustel 2. koha. 2019. hooajal selgus, et olen Ice-Optimist kelgu jaoks liiga raske ning tuleb minna üle suuremasse võistlusklassi, milleks on DN. Jääpurjekate ehitamine on suuresti käsitöö ning DN klassi jääpurjekat ei ole lihtne saada. Seniste jääpurjekate ehitamine ja komplekteerimine on olnud võimalik tänu Vello Jürjole. Tema, Ain Tähiste ja Andrus Padu on mind juhendanud jääpurjeka taastamisel ja komplekteerimisel ning andnud edasi oma teadmisi ja oskusi treeningutel.

Miks ma selle alaga tegelen?

Sest jääpurjetamine on ekstreemne spordiala – pole midagi ägedamat, kui sõita 100km tunnis mööda jäävälja. Kiirus, adrenaliin ja emotsioonid, mis sellega kaasnevad, panevad sind unustama kõik muu enda ümber. Jääpurjetamine on spordiala, millega saad tegeleda kogu elu. Kui sa oled jääpurjetamise pisiku endale saanud, siis sellest lahti saada on pea võimatu.

Selleks, et saaksin osaleda ka eelseisva jääpurjetamise hooaja võistlustel ning saavutada parimaid tulemusi, on vaja uut (loe: kasutatud) jääpurjeka täiskomplekti. Selle hooaja eesmärk on osaleda nii Eesti Meistrivõistluste karikaetappidel kui ka DN juuniorite Euroopa meistrivõistlustel ja maailmameistrivõistlustel. Hooandjate toetuse abiga soovin soetada treeninguteks ja võistlusteks vajaliku vahendi ehk jääpurjeka. Projekt on kavas ellu viia hiljemalt 20.01.2020.

Hea hooandja! Toeta treenimiseks ja võistlemiseks vajaliku jääpurjeka soetamist ning aita tutvustada seda üliägedat spordiala ka teistele noortele. 
 


 


 

Sarnased projektid

Tetsmann/Baum Team Tšehhi võistlema

  • 129%kogutud
  • 2455€toetatud
  • 4 päeva veel