KaamosKasutaja  janne.klooren projekt kategoorias Disain

Mängi videot
Miks näitus?
 
See oleks esmakordne võimalus nautida korraga enam kui 30 moelooja südamega loodud loomingut üheskoos ning süvenemist võimaldavas näituse olukorras. Kõik spetsiaalselt näituse jaoks sündivad komplektid on saanud tõuke ideest mõtestada kaamoslikku – salapärast, hämarat ja eht-eestilikku.
 
Miks raamat?
 
See enam kui 200 leheküljeline fotoalbum on jälg, mis jätkab oma elu ka peale näituse sulgemist. Peale näitusel osalevate disainerite on trükise kaante vahel ka ehte- ja aksessuaaridisainerite looming – kokku enam kui 60 tegijat. Võime kinnitada, et kunagi varem ei ole nii palju head moekunsti ja sellist hulka rabavat moefotot ühtede kaante vahel kohtunud – kampa on löönud kohaliku moefoto absoluutne paremik: Toomas Volkmann, Mark Raidpere, Herkki Merila, Maiken Staak, Madis Palm, Olga Makina, Kalle Veesaar jpt.
 
Miks Hooandja?
 
Meie väike, kuid entusiastlik meeskond on higistanud pea aasta aega, et sünnitada üks korralik näitus ja raamat, mis peegeldeks eesti moe seisu TÄNA. Kuid oleme aru saanud, et vaid sponsorite toel sellist projekti ellu ei kutsu. On oluline, et nii paljusid oma ala tipptegijaid ühendav näitus saaks ka põnevalt eksponeeritud ja trükis väärikalt välja antud. On oluline, et teeksime eesti moeajalugu koos!
 
Näituse kuraator ja trükise toimetaja Tanel Veenre valgustab KAAMOSe sündi: 
„Kui Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum pöördus minu poole ideega kureerida ülevaatenäitus kaasaegsest eesti moest, siis võtsin pea pool aastat mõtlemiseks. Tajusin kui vajalik ja erakordne selline projekt oleks, kuid samas pelgasin selle elluäratamisega seotud aja- ja energiakulu. Meil on palju andekaid moeloojaid, kuid kõik toimetavad pigem oma nurgas - selline ühendav projekt on lihtsalt väga VAJALIK. Otsustasin, et hea meeskonnaga viime idee ellu!“
 
Kutsume Sind eesti moe nimel toetama suurprojekti KAAMOS, mis peaks startima septembri lõpus!
 
PS. Ka selles videos kantakse vaid kohalike moedisainerite loomingut!
Näitus KAAMOS toimub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (Lai tn 17) 27. septembrist kuni 24. novembrini 2013.
Näitusel osalevad moekunstnikud: Anu Lensment, Anu Samarüütel, Aldo Järvsoo, Britt Samoson, Eve Hanson, Hanna Korsar, Juta Piirlaid, Kai Saar, Karolin Kuusik, Katrin Kuldma, Ketlin Bachmann, Kirill Safonov, Kristel Kuslapuu, Kristina Viirpalu, Kätlin Kaljuvee, Liisi Eesmaa, Liivia Leskin, Lilli jahilo, Marit Ilison, Marin Sild, Laivi Suurväli, Liina-Mai Püüa, Oksana Tandit, Piret Ilves, Piret Puppart, Riina Põldroos, Zoja Järg, Taavi Turk, Tiina Talumees, Triinu Pungits, Ülle Pohjanheimo, Vassilissa, Xenia Joost.
 
Näituse kuraator ja trükise toimetaja: Tanel Veenre
Projektijuht: Janne Klooren
Näituse kujundaja: Hannes Praks
Graafilised disainerid: Stella Skulatšjova ja Kerli Virk
Video: Hanna Samoson
Head abilised: 
Meediajuht: Annaliisa Vinnal
Head abilised: Artur Rauhiainen, Anu Melioranski, EKA moedisaini magistrandid.
 
Fotodel Juta Piirlaiu (foto: Maris Ojasuu) looming ning Hanna Korsari ja Kaia Saarna (foto: Stina Kase).
 
  

Sarnased projektid

Rõivabränd Flanketly teekond Sinuni

  • 1%kogutud
  • 70€toetatud
  • 51 päeva veel

Nova Femme - virtuaalne fitting ja avatarid moebrändis

  • 53%kogutud
  • 1050€toetatud
  • 31 päeva veel