Karijärve Keelpilliorkestri teine duubel-CDKasutaja  Katrin Tamm projekt kategoorias Muusika

Hea Hooandja!

Mina olen Eveli Roosaar, Heino Elleri nim. Tartu muusikakooli viiuliõpetaja ja Karijärve Keelpilliorkestri looja. Orkestri esimese duubelplaadi „Rändamine“ väljaandmisest möödub tänavu neli aastat. Orkester on selle aja jooksul mitmes mõttes kasvanud – nooremad liikmed on saanud suuremaks ja kogenumaks ning lisandunud on ka päris uusi tegijaid. Rõõm üheskoos musitseerimisest ja oma muusika jagamisest publikuga aga saadab meid ikka edasi.

Seekordse helikandja läbivaks ideeks on kasvamine, oma tee otsimine ja ehk ka leidmine. Noorel inimesel on ees väga palju teeotsi – kuidas leida see õige? Kas käia kõik teed läbi, et jõuda arusaamisele, mis on kellegi jaoks õige? Või valida see üks ja jääda sellele kindlaks? Kas valida südame või mõistusega või saab hoopis mõlemat ühendada? Kas saame meie, täiskasvanud, aidata noori oma raja leidmisel?

Karijärve Keelpilliorkester on 11 aastat olnud noortele toeks nende pillimänguõppe teel. See tee ei ole kellegi jaoks lihtne. Igasuvised viiulilaagrid, arvukad ülesastumised, kontsertreisid ja põnevad kohtumised teiste muusikutega aitavad suurendada noorte eneseusku. Orkestriperes on suuremad eeskujuks väiksematele, muusika ühendab ja inspireerib.
 


 

Oleme andnud rea kontserte Eestis, Soomes, Rootsis, Venemaal ja Lätis ning teinud koostööd teiste muusikakollektiividega. Kontserdisarjade „Karijärve Keelpilliorkester tuleb külla“ ning „Noored talendid“ raames on toimunud kümneid kontserte Tartu piirkonna koolides. Sel suvel on meid ootamas nädalane kontsertreis Norrasse.

Karijärve Keelpilliorkestri teine duubelplaat on kingitus Eestile 100. sünnipäevaks. Plaadil kõlavad ainult Eesti heliloojate (H. Eller, E. Mägi, T. Kõrvits, R.E. Maimets, A. Tamm, R. Jürjendal jt) teosed ning esitajateks on tublid Eesti lapsed ja noored. Repertuaaris on klassikaline viiulimuusika ja rahvapärasemad pillilood. Tutvustame ka meie orkestriliikmete omaloomingut. Kontsertmeister on Ebe Müntel ja orkestriseadete autor Meelis Roosaar.

Minu kõige suuremateks abilisteks ja toetajateks läbi aegade on olnud lapsevanemad, kes aitavad korraldada kontsertreise, viiuldajate suvelaagreid ja teisi esinemisi, otsivad sponsoreid ning on oma lastele suureks toeks pillimängu õppimisel. CD plaadi väljaandmine on aga kulukam ettevõtmine ja siin loodame väga Sinu abile, armas hooandja! Vajame väga Sinu toetust, et meie plaat saaks stuudios lõplikult salvestatud. Plaadi valmimine ja esitluskontserdid saavad teoks selle aasta lõpus.
 


 

Meie traditsiooniline viiuldajate suvelaagri lõppkontsert toimub 22. juulil kell 13 Puhja kirikus. Täpsemat infot teiste esinemiste ja muude tegemiste kohta leiad meie Facebooki lehelt.

Suur tänu!

Eveli Roosaar ja Karijärve Keelpilliorkester

Sarnased projektid

Silver Jusilo EP "Peatükk" väljaandmine

  • 32%kogutud
  • 810€toetatud
  • 17 päeva veel

OOPUS uue albumi väljaandmine

  • 87%kogutud
  • 3899€toetatud
  • 7 päeva veel