Filmifestival Kino maale töötubade korraldamine lastele ja noorteleKasutaja  Indrek Jurtšenko projekt kategoorias Film & Foto

Olen filmifestival Kino maale asutaja ja peakorraldaja. Festivale oleme Tapal korraldanud regulaarselt alates 2012. aastast (PPAFF 2012-2016, Kino maale alates 2017). Samuti on mul olnud suurepärane võimalus juhtida üks aasta maailmatasemel filmifestivali, Pöffi alafestivali Animated Dreams'i.

Filmifestival Kino maale toimub tänavu neljandat korda ja seda 05.-25.10.2020. Filmifestival Kino maale propageerib filmikunsti levikut peamiselt maapiirkondades ja seda eeskätt läbi lühifilmi, on selleks siis animatsioon, lühimängufilm või dokumentaalfilm. Filme näitavad tublid rahvamajad, lasteaiad, koolid, muuseumid jpt kohad pea kõikides Eesti maakondades.


 

Tänavu on kavas 9 programmi. Fookuses on seekord Saksamaa, mida tutvustame koostöös Goethe Instituudiga kokku 5 programmiga, samuti teeme koostöös Eesti Filmi Instituudiga Tallinnfilmiga tänukummarduse Eesti filmikunsti suurmeistritele, animaatoritele Elbert Tuganovile (100) ja Heino Parsile (95). Ka meie head filmipartnerid Nukuflm ja Joonisfilm esitlevad oma uusimaid filme. Lisaks jooksevad festivali programmide läbilõiked ehk eriprogrammid Elroni rongides ja Gobusi bussides, mis näitamiskohtadena ainulaadsed maailmas ja seda juba aastast 2013. Kuna on ka IT aasta, siis püüame filme näidata osaliselt ka veebis, Kino maale kodulehel.

Festival, kasvades välja samanimelisest PPAFFi alafestivalist, on kasvatanud sihipäraselt noori animaatoreid, korraldades selleks iga-aastaselt regulaarselt koolitusi. Samuti, oleme aastaid koolitanud 1. jalaväebrigaadi ajateenijaid sh ka liitlasi, keda on tänavugi oodata. Peale tasuta koolituste on meil 2 konkurssi, kus koolitustel tehtud tööd osalevad ning jagatakse välja Grand Prix ja palju teisi auhindu. Eelmisel aastal osalesid filmitegemises ka meie liitlased Suurbritanniast. Noorte filme esitleme 24.10.2020 festivali Galal, aga ka festivali kodulehel ja Facebookis.
 


 


 

Kokkuvõttes on filmifestivali Kino maale külastajate ja osasaajate hulk iga-aastaselt suurem kui 15 000 inimest.

Toetajaid on festivalil mitmeid, peamiselt oleme oma tegevuste ja toimetustega ise hakkama saanud. Kuid eks nii mõnigi kord jääb heast hoost puudu, seepärast pöördume tänavu taaskord heade hooandjate poole, et aidata eeskätt noori "animaatoreid", keda koolitada soovime. Muideks, tänavune IT aasta toob palju põnevust ka koolitusest osasaajatele, kuna kasutame uusi nutimeetodeid, kuidas filme teha.
 


 

Infot festivali tegevuse kohta leiab meie kodulehelt ja facebookist

Noorte töötoad 2017                                      
Noorte töötoad 2018                                 
Noorte töötoad 2019 

Koolituspäevad toimuvad meil 05.-07.10.2020 Tapa Gümnaasiumis, kuid parimate tunnustamine ja GP jagamine toimub 24.10.2020 kell 17.00 Tapa Kultuurikojas.

Hooandja "Kino maale" projekt lõpeb 14.10, peale mida teavitame tublisid hooandjaid ja kutsume neid festivali Galale, kus saame Teid otse tänada. Kui aga kohale tulla ei saa, siis püüame Teiega kokku saada muul moel.


 

Sarnased projektid

Armastuskiri Eestile

 • 14%kogutud
 • 1736€toetatud
 • 25 päeva veel

Elu Asjad - Dokumentaal Kihnust

 • 42%kogutud
 • 772€toetatud
 • 11 päeva veel

Lühifilm "Vanaema, saa tuttavaks"

 • 36%kogutud
 • 1448€toetatud
 • 34 päeva veel

Eesti ellujäämisseriaal "Looduse väljakutse"

 • 36%kogutud
 • 180€toetatud
 • 52 päeva veel