Köha varjust priiks ja liikvele – Hea jooksKasutaja  Siim Schvede projekt kategoorias Kodanikualgatus

Duchenne'i lihasdüstroofiaga Jüri, kes kasutab igapäevaseks liikumiseks elektriratastooli, on aktiivne ühiskonna liige. Jüri aktiivsusele saabub lõpp, kui kimbutama saabub köha, mis sageli viib lihasehaiged mitmeteks nädalateks haiglasse ja võib neile lõppeda isegi surmaga. Kuid see ei pea nii jääma! Hea Jooks kogub tänavu hoogu Jürile ja teistele lihasehaigetele, et kompenseerida vajaliku köhimisaparaadi (Cough Assist Machine) soetamist!
 


Jüri haiglas köhimisaparaati kasutamas
 

Väikese poisina suutis Jüri iseseisvalt kõndida, kuid kuna Duchenne'i lihasdüstroofia on haigus, mis ei lase kehal toota lihastoonuse hoidmiseks vajalikku ainet, siis Jüri lihased tasapisi nõrgenesid ning praeguseks on tema liikumisvahendiks ratastool, mis ei takista teda elamast põnevat ja sisukat elu. Tal on bakalaurusekraad avalikus halduses, ta kuulub mitmetesse MTÜdesse ning on ka Eesti Lihasehaigete Seltsi esimees, korraldab erinevaid üritusi, mängib elektriratastooli saalihokit, olles ka üks selle ala algataja Eestis,  ning on kaasamõtleja erinevates ühiskonnaprobleemides. 

Näiteks on Jüri palju kaasa rääkinud teemadel, kuidas puudega inimesed saaks paremini integreeruda ühiskonda - olles ise väga suureks eeskujuks teistele! SEB Tallinna Maratoni kümne kilomeetri rajal on Jüri juba neli aastat osalenud ning see aasta koos Hea Jooks tiimiga on Jüri oma eesmärgiks seadnud lausa poolmaratoni distansti!
 


 

Jüril ei ole oma kiire elutempo juures aega pikkadeks nädalateks haiglavoodisse jääda - selleks on hädavajalik köha õigel ajal kontrolli alla saada. Lisaks paljudele muudele toimetustele on Jüri pidanud ka ühelt elektriratastooli saalihoki turniirilt just köha tõttu kõrvale jääma. Kuna paljudele lihashaigustele on iseloomulik ka hingamislihaste nõrkus, aitab köhimisaparaat sekreeti kopsudest väljutada ning võimaldab tugevamalt ja efektiivsemalt köhida. Vastasel korral on tüsistused kerged tulema.
 


 

Läbi MTÜ Eesti Lihasehaigete Seltsi jõuab Sinu toetus Jüri ja teiste lihasehaigeteni, kes saavad tänu Sinu panusele hoogu juurde, et soetada endale isiklik köhimisaparaat, et kiiremini naasta oma kogukonda!

Jüri ja lihashaigete kohta saab täpsemalt lugeda: http://tervis.postimees.ee/4193159/koha-mis-voib-eesti-mehele-saatusliku...
 

Jälgi meid:
Facebookis https://www.facebook.com/pg/heajooks/
Instagramis https://www.instagram.com/heajooks/

Sarnased projektid

Polli Talu Loomingulise Keskuse uue rookatuse ehitus

  • 24%kogutud
  • 1888€toetatud
  • 24 päeva veel