Kuressaare TänavafestivalKasutaja  MTÜ Kuresaar projekt kategoorias Sündmus

Kuressaare Tänavafestival on kohaliku kogukonna poolt algatatud ja vabatahtlike poolt korraldatav kevadine suursündmus Saaremaal.

Mai on Saaremaal võrratu ja just siis on suurepärane aeg kutsuda ellu esimene tänavafestival, mil linn vabastatakse autodest ja võimu võtavad kunst, disain, muusika ja muud kenad ühistegevused. Kesklinnas on avatud disaini-, käsitöö-, kirbu- ja vanavaraturud ning üle kõige hõljuvad hõrgud tänavatoidu lõhnad.
Kutsume tänavatele nii noored kui vanad, lapsed, emad ja isad, vanaemad ja vanaisad.

Tänavafestival saab alguse juba nädal varem, mil Saaremaa kunstnikud annavad uut ilmet vanadele majaseintele ja alajaamadele. Tänavakunstnik Izaku käe all on nädala jooksul valmimas maksisuuruses maal Kuressaare vabakontori seinale Kohtu tänaval.

Kuigi kogu festivali korraldavad vabatahtlikud, tekivad siiski ideede realiseerimiseks otsesed kulud. Kuna paneme suurt rõhku kaunitele kunstidele, siis eelkõige vajame rahalist ressurssi kunstivahendite soetamisel, festivali vabalavade tehnika hankimisel ja festivali professionaalsete muusikute esinemistasudeks. Just teie saate kaasa aidata, et festival toimuks ja pakuks palju rõõmu nii saarlastele kui ka külastajatele.
 

Meil on Hooandjas kolm eesmärki:

  1. 700 eurot katab tänavakunstnike kulud
  2. 3200 euro kogunemisel saame lisaks tänavakunstnikele kutsuda peaesineja
  3. 5000 euro sisse mahuvad ära ka helitehnika- ja meediakulud
     


 

Kuressaare kesklinn on festivali päeval, 27. mail, liikluseks suletud ja linna erinevad tänavad on jagatud teemade järgi.

Festivali eriline tähelepanu on suunatud lastele ja noortele. Lasteaia tänava piirkonnast saab laste oma loominguliste piirideta maailm MINA KA. Lastel on võimalus kriitidega linnatänavaid illustreerida, veeta aega surfitelgis, kaubelda laste kirbukal, tegeleda lastejoogaga või mängida lauamänge.

Tänavakunst vallutab Lossi tänava. Lisaks erinevate kunstnike tööde müügile, saab aga laupäeval ka ise kunsti luua. Plaanis on spreikunsti workshop, graffiti battle, portreemaalingud ja palju muud. Nii noor kui vana saab võimaluse haarata kriidid ja akrüülid ning avastada enda loominguline hing.

Lossi tänavale seab ennast sisse ka Tänavatantsuala. Siin juba tegevusest puudu ei tule. Rahvatants, showtants, hip-hop, streetdance ja mida kõike veel. Kuursaali kõlakojas on rahvatantsijad lubanud ka battle korraldada. Eks siis paistab, kes kõvem tantsija on!

Kauba ja Kohtu tänav võõrustavad käsitöölisi, kohalikke kaupmehi, disaini- ja vanavaramüüjaid. Kindlasti on kohal Saaremaa enda parimad tegijad ning siin saab olema tõeline melu ja elevus ning palju põnevat kraami, mida Kuressaarest muul ajal ei leia. 

Raekoja tagant leiad kirbuturu - riided, ehted, kotid, kingad - kõik, mis kappi liiga pikalt seisma on jäänud, vajab uut omanikku! Müü maha või vaheta, peaasi, et tuulutad seismajäänud asju.

Ülipopulaarne tänavatoit maandub nagu meteoriit Kuressaare turul! Parimad foodtrackid üle Eesti, Saaremaa enda Ku-Kuu kalarestorani Fishcotheque, muhulaste Muhuriito, Saaremaakera pizzad jpt. Kõrvale kvaliteetsed veinid ja hõrgud käsitööõlled, Udujäätis ja Vahvlihaldjad. Uskuge – te ei jää nälga!

Keskväljak koos vabalavaga on kogu festivali süda. Lavale astuvad mitmed erinevad muusikud ja bändid. Loodetavasti leiavad aja astuda lavalaudadele ka kõige kuulsamad Saaremaa juurtega lauljad ja pillimehed. Palju erinevaid stiile ning põnevat uut ja armsalt vana.

Lisaks eelmainitule leiad festivali tänavatelt ka raamaturiiulid, fotoboksi, koerteshow, golfimängu, rattaputitamisnurgakese ja kes teab veel mida ning võib-olla ka kaaslase, kellega jaanipäeval Saaremaale tagasi tulla!

Laupäevaõhtu kulmineerub peaesinejaga kes selgub Hooandja kampaania
lõpus .

Ja kui kesklinnas pidu otsa saab, siis Kuursaalis tiksutavad teid Eesti parimad DJ-d varaste hommikutundideni.

Pühapäeval toimub avatud garaazide päev, mida võiks nimetada ka aardejahiks. Kõik müüjad on end registreerinud ning nad on kaardistatud ning kirjeldatud. Mis ühele vana, see teisele uus ja võib-olla just sinu sahk sobib minu traktorile!

Müüme maha moosid, raamatud, tehnika, mööbli - kõik mis kevadise suurpuhastuse ajal jalgu on jäänud. Kui hästi läheb, siis ühendab neid müügipunkte tõeliste suksudega kaarikutransport!

Festivali kodulehelt ja Facebookist leiad jooksvalt informatsiooni esinejate, kaupmeeste ja aktiviteetide kohta.

See kena ning!
 

Rohkem infot:

http://www.kuressaarefestival.ee
https://www.facebook.com/kuressaarefestival/

  • 82 hooandjat
  • 1320€kogutud 700€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 22.May.2017