Lase laps proovib!Kasutaja  Rein Jüris projekt kategoorias Sport

Olen Rein Jüris Otepäält, 44 aastane pereisa, kes ise alustas sõitmist krossimotikaga üsna hilja ehk 2004 aastal ja varasem motokogemus oli null, sest mul polnud ei punnvõrri ega mopeedi. Aga huvi motospordi vastu on tänu mu kadunud isale olnud alati suur. Ise tegelesin lapsepõlves kahevõistluse ja idamaiste võitlusviisidega ning jäähokiga.

Motohuvi läks varsti peale mootorratta soetamist ja kogemuste suurenedes ikkagi võistlusspordini välja ja nüüd osalen juba aastaid harrastajate motokrossi võistlussarjas.

Kuna mul on kasvamas hetkel 10 aastane poeg, siis loomulikult hakkas ka tema tundma huvi mootorataste vastu ja kui poiss oli neljane, proovisime esimest korda väiksemat krossiratast ning üllataval kombel tuli tal kohe päris hästi välja. Huvi ja kogemuste tekkides jõudsime ka oma esimese võistluseni Sõmerpalu motohallis. Kuna lapsed kasvavad kiiresti, oli varsti see väike ratas pw50cm3 Yamaha meile väike ja kuna ratas oli meil laenuks, siis andsime selle uue huvilise kasvades tagasi.
 


 

Seejärel ostsin poisile suurema 110cm3 Hiina krossika, mis osutus valeks valikuks, sest kui juba oskused võimaldasid poisil hüpata ja kiirus oli suurem, siis ei pidanud Hiinakas enam vastu ja tuli ära müüa. Hetkel meil ratast enam pole, kuid varustus ja sõidutahe on alles.

Kuna Otepää on väike, siis info ikka liikus, et meil käivad ka lapsed trennis. Eelmisel suvel organiseerisime Otepääl ühe krossimootoratase demo ja lastele väikeste rataste proovimise päeva, kus huvi oli üllatavalt suur. Meile tuli pea 20 last (+ üks emme ka proovis) ja sellest oli näha, et huvi oleks. Mulle tehti ettepanek neid päevi veel korraldada või hakatagi kohe lastega tegelema.

Sel aastal aja puudusel ja ka bürokraatia pärast meil lastepäeva ei toimunud, kuid on tekkinud 3-4 lapsest koosnev huviliste ring. Vanemad on soetanud oma lastele väikesed rattad ja kuna meil on oma krossirada, kus harjutada, toimuvad 3x nädalas trennid. Seal on lapsed koos meestega rajal ja osad lapsed on juba võistlusteni jõudnud. Raja ääres käib rohkemgi huvilisi, kuid kahjuks jääb see huvi rataste puudumise taha.

Seega on meil plaan, et Otepää Motoklubi (motokrossi sektsioon) sooviks soetada 2 ratast, kas vähe kasutatud või siis 1-e päris uue, st 1-e 50cm3 ratta ja 1-e 65cm3 ratta, mis jäävad alles ning antakse jälle väiksematele, kes trenni tulevad.

Meie kohustume rataste eest hästi hoolt kandma, neid korrapäraselt hooldama - õli ja filtrite vahetused, uued rehvid jne.

Põhiline eesmärk on lastes huvi tekitamine, nende kodust arvutite tagant välja saamine ja loodetavasti kasvab nii mõnest poisist või tüdrukust välja uus Eesti tipp.

Sarnased projektid

Noorkulturisti 2021. aasta sügishooaeg

  • 2%kogutud
  • 110€toetatud
  • 15 päeva veel