Eesti ellujäämisseriaal "Looduse väljakutse"Kasutaja  Survival With Silvo projekt kategoorias Film & Foto

Survival With Silvo näitab kõigile nippe ja näpunäiteid ellujäämise, bushcraft´i, ettevalmistuste ja reisimise kohta. Meie, Silvo ja Janeli, alustasime Youtube videotega 2020. aastal, selle aja jooksul oleme videoid lisanud nii tihti kui võimalik. Videote taga on meie endi huvi looduse vastu ja selle, mida loodus meile anda võib + kuidas end erinevateks olukordadeks ette valmistada. Püüame seda kõike ka suurema publiku ette tuua.

Plaanime ka teha oma enda Youtube seriaali ellujäämisest, milles paneme olukorda inimesed, kellel ei ole otsest kokkupuudet ellujäämistaktikaga. Selleks vajame natuke hoogu hooandjatelt.

Meie seriaali põhimõte on näha, mida inimesed ja nende mõistus raskes olukorras teeb. Välja tuua nende primitiivsed oskused ning need proovile panna. Lisaks on see võimalus osalejal välja tulla oma rutiinsest igapäevaelust ja nutimaailmast. Kuna olukordi, mida ette anname, on mitmeid, siis saame ka näha, kuidas inimesed omavahel läbi ja hakkama saavad.

Idee teostus ja filminine algab 01.06.2021. Vastavalt seriaali hooajale ja teemale lisame seriaali osasid üles iga nädal. Kui tegemist on nädalase ellujäämisolukorraga, siis kahe nädala jooksul, kuna on rohkem sisu ja töötlemist ühe osa jaoks. Muidugi ei unusta me ka naljakaid ega kurbi klippe, mis jõuavad ka teieni eraldi osana seriaali hooaja lõpus.
 

Olukorrad hooaja kaupa:

 1. Grupp saadetakse mesta, kus on neil vaja jõuda punktist A punkti B. Nende teedel saavad olema takistusteks loodus, üksteise mittetundmine, tundmatu asukoht, puudulikud teadmised loodusest, primitiivsed oskused ja ilmastik.
 2. Igaüks enda eest. Olukord, milles osalejal on võimalus võtta endaga kaasa limiteeritud arv abivahendeid. Selle käigus soovime näha, kes suudab vastu pidada 7 päeva. Raskust lisab sellele vee saamine, niiske ilma puhul tule tegemine ja ööbimiseks õige asukoha leidmine.
 3. Kahesed grupid. Nende eesmärgiks on jõuda kahepäevase metsas oleku jooksul punktist A punkti B, mille käigus tulevad kasuks järgmised oskused: navigeerimine, söögivalmistamine, joogivee leidmine, looduse poolt pakutud materjali kasutamine ja omavaheline läbisaamine.

Kui hetkel kõik, kes seda ideed loevad ja mõtlevad, et aga meil on olnud sellised saateid, siis vastus on: "Jah, on küll", aga alati on olnud nendes tegemist kas kuulsuste või poliitikutega.

Meie anname võimaluse inimestele, kellel on soov end proovile panna, end tundma õppida ja oma oskusi arendada.

Hooandjate toetust kasutame lihtsamate abivahendite soetamiseks: nuga, tulepulk ja nöör, mille anname saates osalejatele kaasa.

Meie toetajad saavad oma kingitused kätte läbi postiautomaadi. Tartu linnas jagame kõik kingid käest kätte.

 

Sarnased projektid

Fotomuuseumi "Isolatsioonidialoogid" raamatuks ja näituseks

 • 15%kogutud
 • 1480€toetatud
 • 38 päeva veel

Lühifilm "Vanaema, saa tuttavaks"

 • 50%kogutud
 • 4026€toetatud
 • 10 päeva veel

Lühifilm "Diana"

 • 70%kogutud
 • 1045€toetatud
 • 17 päeva veel

Armastuskiri Eestile

 • 16%kogutud
 • 1891€toetatud
 • 12 tundi veel