Lühifilm "Kättemaks" Kasutaja  Astrid Laupmaa projekt kategoorias Film & Foto

Tere Hooandjad,

Kutsume teid kaasa lööma, et lühifilmi "Kättemaks" valmis teha.

Film, mille peaosas 9 aastane Lineth Hirvela, on lastefilm täiskasvanutele. Rändame tagasi aega, mis ei olnud tegelikult nii ammu, kuid inimesed olid loodusest vähem võõrandunud.  Nii umbes 90ndate paiku, ei asunud laste mängumaastikud internetis ja ekraanide taga, vaid mängima mindi õue. Kellel võimalik, loodusesse. Hoolimata keskkonnast on igal pool omad ohud ja reeglid ning ka väike inimene peab oma maailmas korda hoidma.

Kaugel me protsessiga oleme:

Suur töö filmi linti võtmisega on meil ära tehtud, mis sai võimalikuks tänu paljudele abilistele ning toetajatele, kes olid nõus kaasa lööma, kuid natukene on veel minna. Et film saaks monteeritud, helindatud ja ka linastatud, selleks vajame hoogu. Seni oleme saanud omade vahenditega hakkama, nüüdseks on materiaalsed jõuvarud otsas ning oleks natukene lisajõudu tarvis.

Ka iga väike panus viib meid finišile lähemale.
 

Filmi lühiülevaade:

On 90ndate keskpaik ja 8 aastane Maria on veetmas oma järjekordset suve vanavanemate talus Lõuna-Eesti metsade vahel. Elu vanavanemate talus käib ikka töö rütmis. Nõnda ka Marial on ülesandeks päev lammastega karjas veeta. Maria tunneb end metsas väga koduselt ning tal on omad nipid, et lammaste karjatamine mänguga ühendada. Ent ühel päeval tekib tal tõsine vastasseis maamesilastega, ja sellele järgneb läbielamisi, mis Mariat kättemaksule õhutavad. Film räägib laste maailmast, kus kehtivad omad reeglid. Ajastu on selline, kus arvutiekraanide asemel veedeti aega looduses, mis tagasi vaadates tundub ehk hirmus ja ohtlik. Kuid tegelikult laste mängureeglid on olenemata ajastust samad. Kui siis olid vaenlasteks mesilased, kelle vastu võidelda, siis nüüd jäävad meile need virtuaalsed vaenlased küll nähtamatuks, kuid mitte olematuks.
 

Filmi Ajakava:

Juuni-august 2018
Näitlejaproovid, ettevalmistused ja võtted.

November-detsember 2018
Montaaž ja helindamine.

2019 algus
Film valmis, esilinastus.

2019-2020
Filmi levitamine.
 

Tegijad:

Filmi režisöör/stsenarist Astrid Laupmaa, Operaator Janar Hakk ning kunstnik Jaanika Jüris, peosas Lyneth Hirvela jt.


 

  • 77 hooandjat
  • 3000€kogutud 3000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 10.Dec.2018

Sarnased projektid

"TOPELT TURBO" - Eesti "Kiired ja vihased"

  • 65%kogutud
  • 6459€toetatud
  • 9 päeva veel

Film Kristuse maalimisest

  • 18%kogutud
  • 903€toetatud
  • 38 päeva veel