Majavammist – puust ja punaseksKasutaja  Kalle Pilt projekt kategoorias Trükis

Hea hooandja!

Olen Kalle Pilt - ehitusinsener, õppejõud ja nelja lapse isa, kes oma töös on spetsialiseerunud hoonete biokahjustustele. Täpsemalt leiab infot kodulehelt, kus muuhulgas leiab ka minu kirjutatud artikleid, osaletud saateid ning filme, katsete tulemusi ja palju muud huvitavat.

Üle kahekümne aasta olen tegelenud majavammi objektidega üle kogu Eesti ja kogemusi on kogunenud tuhandetest majadest. Teeb kurvaks, et ikka korduvad ühed ja samad ehitusvead, mille tulemusena tuleb sageli mõned aastad tagasi remonditud hoone taas laiali lammutada ja majavammi tõrjuda.
 


 

Eelmisel aastal otsustasin, et aitab, kirjutan raamatu, kus ma panen kirja "puust ja punaseks" soovitused majavammi ennetamiseks. Seda nii konstruktsiooniliselt (joonised ja seletused) kui ehitusfüüsikaliselt. Raamatu kirjutaks nii lihtsas sõnastuses, et iga majaomanik ja ehitusmees saaks aru, kuidas remontida ja ehitada maju nii, et majavammi ei tuleks.
 


 

Jooniste tegemisel on abiks tehnikateaduste doktorikraadiga minu endine õpilane Marko Teder.

Teine suurem osa raamatust on põhjused ja tagajärjede kirjeldused ehk grupeerin ning panen kirja kõikide läbikäidud hoonete majavammi tekkepõhjused ja fotod tagajärgedest.
 


 

Loomulikult jäävad aadressid vaid minu teada, kuid kindlasti võivad paljud majaomanikud ära tunda oma majavammiga hoone. Lisan ka tõrjepoole kirjelduse ning ülevaate Eestis kasutatavatest kemikaalidest, et oleks võimalik valida õigesse kohta õige kemikaal ning seda vastavalt juhendile kasutada. Kui õnnestub, siis hindan pisut ka toimeainete efektiivsust ning mõju inimese tervisele ja keskkonnale.

Kolmas, ehk natuke lühem peatükk tuleb majavammi kirjelduse ja kasvutingimustega. See osa on juba korra avaldatud raamatus "Majavamm, puukoi ja teised kahjurid", mille ma koostöös Kurmo Konsaga üle viie aasta tagasi välja andsin. Siia peatükki panen kirja ka õpetussõnad, kuidas kontrollida oma kodu majavammi osas, sest mida varem leida kahjustus, seda väiksemad on likvideerimise kulud.
 


 

Raamat on planeeritud 1000 eksemplari, kõvakaantega ja umbes 250 leheküljelisena. Kindlasti värvitrükis, sest fotosid ja värvilisi jooniseid on arvukalt. Hetkel on kirjutatud teksti umbes 40 lk ja kui sinna joonised ning fotod juurde panna, siis peaks kolmandik raamatu mustandist olema valmis. Keelekorrektuuri ja küljendamisse tahan raamatu saata oktoobris-novembris ning trükki peaks raamat jõudma 2022 veebruaris.

Oma pühendusega raamatud saavad toetajad kätte loodetavasti märtsis 2022. Eriti head toetajad aga saavad juba raamatu valmimise käigus 2021 oktoobris-novembris arutada raamatu sisu ning paigutada raamatusse nimelised tänusõnad, väikse reklaamikese või siis lihtsalt mõne tsitaadi. Seda näevad hiljem kõik raamatu lugejad. Raamatu esitlused on aprillis-mais 2022 ning loomulikult saab siis kiita Hooandjat, kui toetussumma kokku tuleb.

Aitäh, et aitad muuta Eestimaad majavammivabamaks!

Parimate soovidega
Kalle Pilt

Sarnased projektid

Eesti Rahvamajade raamat "Igal vallal oma ooper"

 • 2%kogutud
 • 105€toetatud
 • 20 päeva veel

Olga Tobrelutsu isikunäituse kataloogi väljaandmine

 • 59%kogutud
 • 2439€toetatud
 • 9 päeva veel

Lydia Koidula ballaadi "Narva Neitsi" väljaandmine kahes keeles

 • 43%kogutud
 • 1085€toetatud
 • 2 päeva veel

Rästikud rändavad Rooma

 • 4%kogutud
 • 75€toetatud
 • 48 päeva veel