Lauamäng "Mängides segamini, mängides korda"Kasutaja  Alice Remmel-Potisepp projekt kategoorias Mäng

Tere armas hooandja!

Tahaksin sulle tutvustada ühte ägedat ja arendavat koristamise teemalist lauamängu, mis on mõeldud 3-7 aastastele lastele. Kui ma veel väike tüdrukutirts olin, meeldis mulle väga lisaks lauamängude mängimisele neid ka ise meisterdada ning siis sõpradega koos neid mängida.

Kui minust sai lasteaiaõpetaja, leidsid lauamängud mind jälle üles ning taaskord veetsin tunde lauamänge meisterdades. Sel korral aga võtsin mängude idee aluseks lasteaia nädalateemad (ametid, tervislik toitumine, liiklemine jm). Ja minu rõõmuks need lauamängud meeldisid lastele tohutult! Nad mängisid neid iga päev rühmas koos teiste lastega ning hakkasid ka ise lauamänge meisterdama. Nüüd olen kahe lapse ema (lapsed 3,5 ja 1,5 aastased) ning olen jälle ringiga tagasi lauamängude juures. Miks? Sest need on põnevad ja lõbusad ning samas ka mitmekülgselt arendavad.

Lauamäng "Mängides segamini, mängides korda" arendab laste matemaatilisi oskusi (täringusilmade kokku lugemine, grupeerimine), koostööd, keelt ja kõnet (selgitamine, millisesse kategooriasse asi kuulub), mina ja keskkond (laps mõistab laiemat pilti oma kodust ning selle korras hoidmisest) ning palju muud.

Lisaks on mäng see Montessori pedagoogikasse sobiv, kuna seda saab mängida ka koostööd tehes, jättes välja võistlemise momendi. Muidugi on see ka eluline ning lapse oskusi ja iseseisvat toimetamist toetav. 

Kellele lauamäng on mõeldud?

Mäng on sobiv 3-7 aastastele lastele koos perega ühiselt või ka lastele isekeskis mängimiseks. Lisaks on see ideaalne mäng lasteaias, sest seda saab erinevatesse õppetegevustesse integreerida.

Lauamäng sisaldab lauamängu plaati, karpi, žetoone, 6 nuppu, 1 täringut, juhist (eesti, inglise ja vene keeles).
  
Žetoonid (kokku 20 tk neljas kategoorias - mänguasjad, must pesu, mustad nõud, prügi)
 

Miks kasutan Hooandja armsate toetajate abi?

Lauamängu toodetakse Eestis ning hooandjate toetus läheb puudu oleva osa katteks: lauamängude, karpide ning žetoonide trükkimiseks.
 

KINGITUSTE VALIK (saatmiskulu on kingitusse arvestatud)

Lisaks lauamängule "Mängides segamini, mängides korda", on võimalik kingitusi valida ka järgmiste Imedemaa Kirjastuse raamatute hulgast: 

Lasteraamat "Olivia toimetab"

Sellesse raamatusse olen kirjutanud lood enda armsa tütre Olivia tegemistest. Need on päriselust võetud või inspireeritud Olivia ütlemistest ja toimetamistest.

Olivia on vahva ja rõõmsameelne tüdruk, kellele meeldib päev läbi toimetada - hüpata lompides, kasvatada kommitaimi, päästa sisalikke ning teha palju muud põnevat. Raamatusse on põimitud Montessori pedagoogikat ning teadlikku, rahumeelset ja positiivset vanemlust. Lisaks kolmeteistkümnele igapäevasest elust kirja saanud loole võib leida raamatust veel taimse pannkoogi retsepti. 48 lk, autor Alice Remmel-Potisepp.

I TRÜKK - sellest leiab mõningaid trükitehnilisi apsakaid (sisukorra numbrid nihkes, paaris lauses sõnad väikeste vahedega)
II TRÜKK - kõik on korras ning neid on saadaval vaid piiratud kogus 

Värviraamat "Olivia toimetab"

Juturaamatu illustratsioonidega suures värviraamatus on lood kirja saanud paari lausega. Laps saab hakata ise raamatu illustraatoriks ning pildid oma lemmikvärvides värvida. 16 lk 24x30.
 


 

"BEEBIDE MAAILM: luuleread beebidele"

Kui beebid meie maailma sünnivad, näevad nad esimestel elukuudel maailma mustvalgena. Seetõttu sisaldab seegi raamat lihtsaid, samas beebit visuaalselt stimuleerivaid (kuid mitte ülestimuleerivaid) mustvalgeid pilte. Kokku on 18 lehekülge ning nende hulgas kuuelt illustratsioonilt võib leida värvilise detaili. Iga illustratsiooni juurest leiab toredad lühikesed luuleread, mis kirjeldavad beebidele tuttavat maailma nende ümber ning kinnistavad mõningaid sõnu, mida beebid sagedasti kuulevad - vanniskäik, loomad, uinumine, söömine, mäng jms. Raamatul on head paksud kaaned ja lehed. Vaata raamatut koos beebiga ning lase tal samuti lehti katsuda ja pöörata või muuda beebil kõhuliolek põnevamaks ning aseta raamat tema ette. Raamat on pühendatud minu pojale Lukasele. Saadaval vaid piiratud koguses.
 


Raamatute ja lauamängu autor Alice Remmel-Potisepp koos tütre Olivia ja poja Lukasega.
 

Rohkem informatsiooni Imedemaa Kirjastuse toimetamiste kohta leiab:
www.imedemaanurgake.ee
FB Imedemaa Nurgake
IG imedemaa_nurgake
 

  • 30 hooandjat
  • 1358€kogutud 1300€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 17.Oct.2021