Mänguasjade laenutuse "Lelukogu" avamineKasutaja  Tiina projekt kategoorias Kodanikualgatus

Hea hooandja!

Meie oleme väikeste laste emad Kadi ja Tiina ja me tahame luua lastele ja peredele ühe laheda koha - Lelukogu! Lelukogu ehk teisisõnu mänguasjade laenutus on koht, kust saab laenutada mänguasju just nagu raamatukogust raamatuid. Lelukogu loomise idee tuli Tiinal perega mõnda aega Austraalias viibides. Sealse mänguasjade laenutuse kogemus oli hea ja vaimustus sellest lausa nii suur, et tekkis kindel soov ka Tallinnasse midagi sellist luua.


 

Lapsed kasvavad ja õpivad maailma tundma läbi mängu ning sobivad mänguasjad toetavad lapse arengut. Me oleme ühel meelel peredega, kes ei poolda lelude koju kuhjamist. Nende ostmine võtab palju raha, hoiustamine palju ruumi ja hiljem lahti saamine liigselt peamurdmist.

MTÜ Lelukogu on isemajandav sotsiaalne ettevõte, mille eesmärgiks on muuta palju kvaliteetseid mänguasju kättesaadavaks kõikidele lastele ja olla seejuures keskkonnasõbralik. Lelukogu mänguasjade valik kasvab pidevalt ning kogu uuendamisel on eelistatud loodussõbralikest materjalidest vastupidavad mänguasjad. Lelukogu suudab mänguasjade taaskasutust maksimaalselt rakendada. Me hangime suure hulga keskkonnasõbralikke ja arendavaid mänguasju, mis hakkavad rõõmu pakkuma paljudele lastele ja ei kao ringlusest enne kui nende eluiga tõepoolest lõpeb. Koos oma hoolsate Lelukogu liikmetega hoolitseme ühiselt selle eest, et mänguasjad ei oleks kunagi mustad ega katkised. 


 

Tahame, et Lelukogu oleks paik, kuhu oleks nii lastel kui lapsevanematel alati hea ja tore tulla. Siin saab natuke mängida, juttu puhuda ja mis kõige tähtsam, iga kord omale koju uued ja põnevad mänguasjad valida!

Loodame lelukogu avada Tallinnas Telliskivi piirkonnas, kus elab palju lastega peresid ning on olemas hea transpordiühendus ka kaugemalt tulijatele!

Avame lelukogu kevadel 2019. Veel lähemalt saab lugeda kodulehelt www.lelukogu.ee.

Vajame hoogu, et osta lelukoguga alustamiseks veel paarsada uut mänguasja, millele lisanduvad annetatud lelud. Siinkohal on meil ka üleskutse kõikidele, kellel leidub kodus korralikke mänguasju, mida enam vaja ei lähe. Võtame kõik terved ja puhtad mänguasjad hea meelega enda kogusse, et nad saaksid taas uusi väikseid inimesi rõõmustada! Info kuidas seda teha on leitav kodulehel www.lelukogu.ee

Hooandjatele kingime vastava perioodi Lelukogu liikmelisust, mis tähendab, et saab laenutada kõiki Lelukogu mänguasju vastavalt Lelukogu kodukorrale; st kolm mänguasja korraga ja kuni kolmeks nädalaks.

Oleme südamest tänulikud kõikidele meie toetajatele! 

Sarnased projektid

Polli Talu Loomingulise Keskuse uue rookatuse ehitus

  • 16%kogutud
  • 1295€toetatud
  • 33 päeva veel

Aitame Urho Kaleva Kekkoneni pronkskuju Käärikule

  • 77%kogutud
  • 5009€toetatud
  • 9 päeva veel