Meie MetsKasutaja  Igor Skalkin projekt kategoorias Film & Foto

Kallis eestlane,

Kas sa hoolid oma kodumaa tulevikust? Kui sa soovid säilitada Eestimaa loodust, et ka sinu lapsed saaksid nautida Eesti metsa, näha metsloomi, korjata metsaande ja marju ning hingata puhast õhku, siis on aeg tegutseda.

Kodumaa metsades ja looduskaitsealadel käib röövraie meie enda riikliku ettevõtte poolt. Eesti loodusvara - meie metsafond on hävinemas meie endi silme all. Me peame tõstma elanike teadlikkust sellest probleemist ja võimalikest tagajärgedest enne, kui on liiga hilja. Ma kutsun sind toetama uue dokumentaalfilmi "Meie Mets" valmimist. See film paljastab selle sajandi suurima pettuse, mis on toimumas Eesti metsa puiduga.

Dokumentaalfilm paljastab, kuidas toimub üleraie ja millise hinnaga müüakse meie loodusvara välismaale. Filmi tegevus toimub tänases päevas, siin ja praegu meie ümber. Kui tulevikus sinu lapsed küsivad sinu käest, mida sina tegid selleks, et ära hoida Eesti looduse ja metsade hävimist, siis sa saad öelda, et olid aktiivselt sellele vastu.

Mina olen Igor Skalkin. Viimase 20 aasta jooksul olen teinud üle 500 lühifilmi ja välja andnud kaks raamatut. 2016. aastal valmis minu dokumentaalfilm "Sead" ja 2017. aastal dokumentaalfilm "The Secret of Tantra", mida on näidatud kogukondades Venemaal, Ameerikas, Euroopas ja Aasias.

Mõned aastad tagasi korraldasin ma aktsiooni ühe pargi päästmiseks Elva linnas. Selles pargis kasvas 33 täiskasvanud puud, mille asemele soovis linnavalitsus koos kohaliku ettevõtjaga rajada parkimisplatsi. Aktsioon Meie Park kestis aasta ja päädis detailplaneeringu peatamise ning umbusalduse avaldusega linnavalitsusele. Tänu kohalike elanike ühispingutusele ja kaasaegse meedia abile oli see kõik võimalik.

Ma usun, et üheskoos me suudame peatada ka selle roima, mida tehakse praegu meie loodusega. Puud on meie õhu puhastajad ja ühised kopsud meile kõigile. Metsade säilimine on meile eluliselt oluline.

Kui sa tunned, et see sind puudutas, siis palun sinu abi, teha film meie Eestimaa metsade kaitseks, et meil oleks, mida pärandada oma järeltulevatele põlvedele. Anna oma panus selle olulise filmi valmimisele!

Hooandjas kogutud raha läheb intervjuude ja metsades toimuvate sündmuste filmimisele ning filmi kokkupanekule. Osa sellest rahast läheb arvuti ostuks, et see film saaks tehtud parimal võimalikul viisil. Filmi valmimine on planeeritud sel aastal 2020 ning seda on plaanis näidata Eesti telekanalil ning kinodes üle Eesti. Filmi eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu meie kodumaal toimuvale massilisele metsaraiele ning selle võimalikele tagajärgedele. Kodanikena me peame muutma oma suhtumist kodumaal toimuva suhtes, et päästa looduspärand - meie mets.

Ma loodan sinu abile. Luban, et annan endast parima ning teen sellest ausa ja läbipaistva filmi, mis toob välja tegelikult valitseva olukorra meie riigis. 

Sarnased projektid

Kaasaegse rahvatantsu muusikavideo modernse rahvaviisiga

  • 62%kogutud
  • 370€toetatud
  • 17 päeva veel

Lühifilm "Aja purk"

  • 85%kogutud
  • 2220€toetatud
  • 2 päeva veel

"ÜKSILDUS ei küsi vanust" fotonäitus Vol.2

  • 53%kogutud
  • 860€toetatud
  • 49 päeva veel