Ühejuturaamat "Must kass ja Mustikas"Kasutaja  Marge Pärnits projekt kategoorias Trükis

TERE!

KAS TEIE OLETEGI KÕIK HOO ANDJAD?

Meie oleme Olivia Lipartia ja Marge Pärnits ning me tahaksime teile rääkida ühe loo kassist ja koerast. Lihtsalt ühe loo, mis koosneb sõnadest ja piltidest. Kui sõnad ja pildid saavad kokku kogutud, sünnib neist ühejuturaamat "Must kass ja Mustikas".
 


 

Maailmas on palju lugusid ja loomalood elavad nende miljonite lugude vahel oma mõnusat, karvast ja vahel ka natuke liivast või porist elu. Küllap on kõige tavalisemad loomalood need, mis räägivad kassidest või koertest. Need on ühtaegu kõige tuttavamad ja turvalisemad, sest paljud meist elavad koos kasside ja koertega, aga samas ka kõige eriilmelisemad. Igal loomal on oma iseloom – veidrused, harjumused, soovid ja unistused.
 

KAS SEE LUGU ON SIIS KASSIST VÕI KOERAST?

Lugu mustast kassist nimega Öö ja mustast koerast nimega Mustikas sündis ühest lausest: "Sa võiksid Mustikast ka ikka ühe raamatu kirjutada!" Ja loo alge oli tekkinud. Tegelikult pole selle loo peategelane sugugi mitte Mustikas, vaid must kass, kellele meeldib magada, öös jalutada, varblasi vaadata ning öö hääli kuulata. Mustikas ilmub välja kõrvaltegelasena, kuid ega siis kõrvaltegelased pole tegelikult vähem tähtsad. Teate ju ise, et mõnikord võib vaid korra või paar nähtud inimene muuta päeva ja vahel ka elu.

Igatahes lugu sündis ja selle looga koos sündis idee sellest, kuidas lugu raamatukaante vahele mahuks ja milline see raamat võiks välja näha. Tundub, et loo tegelased pugesid kohe ka kunstnik Olivia südamesse, sest esimesed raamatu jaoks valminud pildid on täpselt sellised, mis tekstiga kokku passivad.
 


 

"Kass kräunatas pahaselt, hüppas püsti ja kargas aiale. Aia all seisis must kutsikas. Just seesama, kes oli hommikul varblased ära peletanud. Kes oli vihmaussid üles kaevanud. Kindlasti oli tema süüdi ka selles, et koridoris on vastikult valge!

"MINA! MUSTIKAS! TUBLI POISS!" haukus kutsikas kassile.
"Minu aed. Minu maja. Minu maailm!" ütles must kass põlglikult."

 


 

Õhtul must kass tukkus. Aeg-ajalt tegi ta ühe silma lahti ja vaatas, kas juba tuleb öö. Õhtuti meeldis mustale kassile end uksematil kerra tõmmata. Uksemati mustad harjased olid sama värvi kui koridori pimedus.
 

MIDA ME TEEME KOGUTUGA?

Hooandjas kogume raha selleks, et raamatus saaks olla palju ilusaid Olivia pilte ning et see raamat oleks üleni selline, mida magama sättiv laps (aga miks mitte ka täiskasvanu) tahaks ikka ja jälle kuulata-vaadata. See tähendab, et teie toetus läheb illustratsioonide loomise tasuks, küljendamiseks ning trükkimiseks.

"Ühejuturaamatuid on väga vaja!" hüüatas üks hea sõber, kui kuulis, millist raamatut me ette valmistame. "Isegi kui lapsevanemal on lõpuks sellest ühest jutust kohutavalt kõrini, on see tugi ja kindlus lapsele. Öö ja uni tulevad koos kindla looga."
 

MILLAL RAAMAT VALMIS SAAB?

Tore oleks raamat valmis saada selle aasta numbri sees. Muidugi me ei tea veel täpset kuupäeva, aga kui kampaania kenasti õnnestub ja raamat valmis saab, anname teile kohe teada, kas raamatud tulevad kohale pakiautomaadiga või saame teha ka esitlused.

Ja ega nüüd polegi muud, kui hoogu andma! Meie oleme igati valmis selle hooga kaasa tulema.

Tänu ja rõõmuga

Olivia, Marge ja muidugi Mustikas

Sarnased projektid

Laste- ja noorteraamat "Hingesädemed"

 • 6%kogutud
 • 120€toetatud
 • 18 päeva veel

Lasteraamat "Mustikas, kes sa oled?"

 • 68%kogutud
 • 3704€toetatud
 • 18 päeva veel

Raamatu "Tõrva politseimajast ja politseinikest" väljaandmine

 • 14%kogutud
 • 491€toetatud
 • 24 päeva veel

Toivo Niibergi luulekogu "Truismid"

 • 4%kogutud
 • 150€toetatud
 • 43 päeva veel

RAAMAT "Võim sinu sees: kuidas hormoonid tervist ja heaolu juhivad"

 • 25%kogutud
 • 1640€toetatud
 • 18 päeva veel