Noad kanade seesKasutaja  G projekt kategoorias Teater

“Mul ei ole nime selle jaoks, mis on mu peas.”
David Harroweri „Noad kanade sees“ on ürg-instinktidel, religioonil ja ihal põhinev poeetiline lugu nimetust noorest naisest, kes selleks, et maailma kohta rohkem teada saada, hakkab end ümbritsevaid asju nimetama. Sest selge veega lomp ei ole ju enam lomp. Või mis on külm maapind kivi all? Hääl, mis tuleb naise suust, kui keegi teda ei kuule?
See on maailma loomine läbi selle kirjeldamise. Enda pimedusest välja raiumine. See on pea seksuaalne kirg sõnade järele. See on midagi arusaamatut, aga ikkagi vajalikku. See on lugu emantsipatsioonist ja maailmapildi avardumisest nii kaugele, kuni nähtavale tulevad valed. Ja siis sealt edasi, kuni surm tuleb ette.
 

 
„Mul ei ole nime selle jaoks, mis on mu peas“, on üsna täpne sõnastus sellele, mida ma tundsin, kui ma esimest korda „Noad kanade sees“ läbi lugesin. See oli lavakunstikooli esimesel kursusel. Tärkas mingisugune sõnastamatu kirg selle näidendi vastu.
Tulin selle Harroweri teksti juurde iga natukese aja tagant tagasi, kuni selle lavastamine oli muutunud loominguliseks kinnisideeks. Samamoodi kinnisideeks said näitlejad, keda ma neis rollides ette kujutasin. See, et nad kõik nüüd tõesti minuga proovisaalis koos on, on asendamatu, sõnatuks jättev kogemus. Mingil moel tajusid nad kohe algusest peale selle teksti sügavat, tuumakat jõudu, selle porist poeesiat ja nende tegelaste ebatavalist, paeluvalt primitiivset mõttemaailma.
 
„Noad kanade sees“ on lavastatud kahekümne viies riigis, paljudes neist mitmeid kordi, kuid vaid ühe korra Eestis. Ja tolgi korral oli etendusi vähe. Kõikjal on seda teksti nimetatud kaasaegseks klassikaks, Harroweri ainulaadseks kirjanikuks. Mind on hoiatatud selles näidendis peituvate raskuste eest ja ma näen neid, aga ma ei oska neid karta. Sest ma olen juba ammu selle teksti oma. Ma olen andunud.
Selleks, et aprillis saaks saal olenemata ilmast meeldivalt soe, et prožektor põleks ja kõlar sosistaks, et töö oleks tulemuslik ja et tint ei saaks sulepeast otsa – sellele saad Sina kaasa aidata.
„Noad kanade sees“ etendused aprillis, Köismäe tornis Tallinnas.
Etendused 12.04 / 14.04 / 15.04 / 22.04 / 23.04 / 29.04 / 30.04
 
*
Richard III valitseb samal ajal kuningana nugade, kanade, naiste ja meeste üle.
Richard³ / W. Shakespeare / Jan Teevet / EMTA lavakunstikooli 28. lend / Paide Muusika- ja Teatrimaja
Algab võitlus võimu pärast. Aga mis on võim? On see üldse midagi enamat kui illusioon? Kuidas võtab üks inimene teised enda kontrolli alla? Ja kuidas võim lõpuks võimulolija üle võimust võtab?
Etendused 10.03 / 11.03 / 31.03 Paides / 2.04 Tallinnas
Broneeri preemiapilet oma eelistatud kuupäevale juba hoogu andes, kirjutades selleks aadressile grete@lavakas.ee.
Broneering jääb kehtima ka juhul, kui projekt ei ole edukas (tasuta piletite puhul pakume võimalust soetada sooduspilet).
 • 34 hooandjat
 • 1087€kogutud 1000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 18.Mar.2018

Sarnased projektid

Noortemuusikal "Olinde"

 • 28%kogutud
 • 220€toetatud
 • 34 päeva veel

Lavastuse "Sanatoorium" väljatoomine

 • 1%kogutud
 • 50€toetatud
 • 45 päeva veel

Viru-Nigula Hariduse Selts esitleb: Suvelavastus "OTTÕ"

 • 77%kogutud
 • 4209€toetatud
 • 5 päeva veel