Ööpäevaringse Ämmaemanda Nõuandetelefoni avamineKasutaja  Liina Normet  projekt kategoorias Kodanikualgatus

Armas, Hooandja!
 
Iga naine vajab mõnes eluetapis kiiret professionaalset ämmaemanda nõu. Küsimus/mure võib tekkida väga ootamatult, millele soovitakse vastust kohe, kasvõi öösel.
 
Üleriigiline ööpäevaringne Ämmaemanda Nõuandetelefon on mõeldud kõigile tüdrukutele, naistele ja ka meestele, kellel on küsimus terve naise elukaarel toimuvute meditsiiniliste kui ka mittemeditsiiniliste küsimuste kohta. 
 
Olgu selleks siis isade/emade või tüdrukute endi küsimused puberteetiliste muudatuste kohta, näiteks esimese menstruaaltsükliga seotud küsimused. 
 
Oodatud on kõiksugu küsimused seksuaaltervise kohta, olgu selleks siis esimese suguakti toimumise, suguhaiguste või rasestumisvastaste vahendite kohta.
 
Oodatud on kõik võimalikud küsimused raseduse kohta kõikidel trimestritel. Olgu selleks siis alkoholi tarbimise küsimused, toitumine, sport raseduse ajal, analüüside vastuste arutamine, loote liigutused, ultraheli leiud ja palju palju muud. 
 
 
Oodatud on kõik küsimused sünnituse ja sünnitusjärgse perioodi kohta. Olgu selleks siis sünnitusmajja minemise aja kohta, peale sünnitust toimuvate kehaliste muutuste kohta, imetamine või väikelapse hooldus, öised magamatused ja palju-palju muud.
 
Oodatud on kõik küsimused küpses eas naiste kohta, olgu siis küsijaks näiteks naine või mees, kes soovib nõu menopausis naise tervise või käitumise kohta. 
 
Oodatud on KÕIK küsimused, ja seda 24/7 päeval/öösel/nädalavahetusel/riigipühadel,  mis muret teevad ning millele meie meeskond, kelleks on kõik pikaajalise kogemusega professionaalsed ämmaemandad, vastab. Meie vanem-ämmaemand Maila Teramees (pildil) on 27 aastat töötanud ämmaemandana, valitud aasta ämmaemandaks ning annab perekooli loenguid. Toetades 100 või 500 euroga, on just tema see, kes Teid nõustab ja loenguid annab.
 
Selleks, et Ämmaemanda Nõuandetelefon saaks alustada tööd, vajame me veidi hoogu. Hooandjate toetuse eest soetatakse liini avamiseks vajalik tehniline varustus, milleta ei ole võimalik tööd alustada. Selleks on kõnevastamiseprogramm, vastamiskõrvaklapid ja lühinumber ise. Kuna Ämmaemanda Nõuandetelefoni kõrvale luuakse ka MTÜ Ootuse Rõõm, mis on mõeldud puuduses olevate rasedatele ja väikelaste emadele, kus kogume ja jagame riideid, tarbeesemeid, toitu jpm, siis kõik Hooandjate raha, mis ületab meie seatud eesmärki, kanname me MTÜ-le, et toetada puuduses olevaid kõige väiksemaid ☺ 
 
 
Ämmaemanda Nõuandetelefoni kõneminuti hind on 1.2 eurot/minut, millest 30% võtab kõneoperaator ning ülejäänu eest tasutakse töötajate palgad, vajalik tehniline tugi ja toetatakse MTÜ-d Ootuse Rõõm.
 
Ämmaemanda Nõuandetelefoni pikaajaline eesmärk on parandada ämmaemandusteenuse kättesaadavust, parandades sellega Eesti naiste tervist ja ennetada terviserikkeid.
 
Suured tänud kõigile Hooandjatele! Teie abiga avab Ämmaemanda Nõuandetelefon oma liini loodetavasti juba veebruaris 2016!
 
Maila ja Liina
  • 235 hooandjat
  • 4576€kogutud 4500€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 29.Jan.2016

Sarnased projektid

Pärnu Katariina kiriku nelitistorni parapettide restaureerimine

  • 60%kogutud
  • 5117€toetatud
  • 5 päeva veel

Vaateplatvorm ja trepp Hollywoodi mäele

  • 35%kogutud
  • 4446€toetatud
  • 2 päeva veel