Teatribussi Pettsoni ja Finduse albumKasutaja  Marko Mäesaar projekt kategoorias Teater

MTÜ Teatribussi põhitegevusalaks on lavastuste väljatoomine ning etenduste mängimine kodulinnas Tartus ja ka erinevates piirkondades üle Eesti, ka väljaspool Eestit. Oleme väike teater, kes pakub etendusi nautimiseks kogu perele. Peame oma missiooniks teha mitmekesiseid ja elamuslikke lavastusi, mis inspireeriksid ja kaasaksid kogukonda väikelapsest vanavanemateni.

Praegu on töös teatri 10. aastapäevaks esimene CD-plaat muusikaga meie vahvatest kogupere suvelavastustest "Pettsoni ja Finduse rebasejaht" ja "Pettson ja Findus telkimas". Lisaks on plaanis teha virtuaalne noodiraamat, et soovi korral saaksid lapsed juhendamise abil või iseseisvalt oma lemmiklaule kaasa laulda ning need  selgeks õppida.

2012. aastal lavastas Marko Mäesaar Vanemuise teatris menuka S. Nordqvisti lasteraamatu "Pettson ja Findus" põhjal etenduse "Pettson ja Findus", mille erinevate lugude lavale toomise vastu oli juba ammu suur huvi. 2016. aasta suvel esietendus Tartus, Teatri Kodu sisehoovis Teatribussi suvelavastus "Pettsoni ja Finduse rebasejaht" ja 2019. aastal samas kohas "Pettson ja Findus telkimas", mille dramatiseeris Veikko Täär. Kõik nimetatud lavalood osutusid arvatult väga menukateks. Nendes etendustes kõlab lustlik ja kaasakiskuv originaalmuusika. Paljud lapsevanemad ja ka õpetajad on huvi tundnud etenduse muusika vastu, et saaks seda lastega koos hiljem kuulata ning kaasa laulda. Nüüdseks on küpsenud plaan valmistada CD plaat nendes lavastustes kõlanud lauludega. Usume, et juba 2020. aasta juulis-augustis kui mängime samu etendusi, saame kõiki huvilisi rõõmustada oma esimese CD-plaadiga, seda tänu Hooandjate abile.
 

Pilt lavastusest "Pettsoni ja Finduse rebasejaht" (foto Marge Martin)
 

Muusikast..
 

Sellel plaadil kõlava muusika ja sõnade autorid on ise öelnud, et Pettsoni ja Finduse lood pakkusid nendele  ülimat loomislusti.

Urmas Lennuk: "Pettsoni lugude tegemine oli sama rõõmus nagu lapsega mängimine. 3 reeglit – kõigil peab lõbus olema, kübeke nukrust pole keelatud ning vembud ei tohi haiget teha. Pettson ise ongi minu jaoks üks eluterve isakuju ja ma tahaks väga loota, et igas heas isas leidub kübeke Pettsonit."

Veikko Täär: "Mind vaimustab Pettsoni ja Finduse lugude juures see muhe soojus, mis selle üksiku vanamehe ja kassikese elus on. Nende hoolimine teineteisest, mis hoolimata arusaamatustest ja väikestest tülidest nende vahel, on pidevalt kumamas. See hoolivus, muhedus ja soojus on minule väga korda läinud. Nende seikluste kirjutamine ja dramatiseerimine on olnud väga mõnus loomine".

Toomas Lunge: "Pettsoni ja Finduse lood on olnud ka kõigi meie pere väikeste ja suurte suured lemmikud. Sellepärast olen üsna hästi kursis nende askeldamistega. Nüüd juba paaril korral on õnnestunud ka muusikaga selle toreda paari seiklusi toetada. Teatribussi etenduse muusika sündis küll üsna ühe hooga ja suure vaevata. Muusikal on selline omadus, et ta hakkab kohe helisema kui head laulusõnad ära tunneb. Seekord oli koostöö noore poetessi Kati Mäesaarega küll esmakordne, aga tema isa Juhan Süti loodud sõnadele tehud lugusid olen ise laulnud palju ja võib küll öelda, et vanasõna käbi ja kännu kohta ei ole ekslik. Teatribussi etenduse juures on veel üks väga oluline nüanss, muusikat mängitakse ja lauldakse päriselt otse ja ilma igasuguste tehniliste abivahenditeta. See polegi tänapäeval väga tavaline, et etenduses mängib kohapeal väikene orkester, kelle muusikud samal ajal ka rolle täidavad. Tulemus on minu meelest nakatavalt nauditav. Seda kõike saab nüüd ka sellelt plaadilt kuulata. Soovin head hoogu kogu ettevõtmisele ja muidugi ikka Pettsonile ja Findusele ka."

Kati Mäesaar: "Pettson ja Findus on meie pere suuri ja väikeseid liikmeid rõõmustanud juba 10 aastat. Kõikides kass Finduse ja Pettsonitaadi lugudes on nii palju tuttavlikku lapse ja täiskasvanu omavahelistest suhetest. Ennekõike köidab mind see, kuidas S. Nordqvist on osanud välja tuua elu lihtsate hetkede võlu ja selle, mis tegelikult tähtis on. Suvelavastuse Pettson ja Findus telkimas jaoks laulusõnu kirjutades mõtlesin nii vanemate kui laste peale. Igas laulus on tükike minu enda mõtetest ja tunnetest ja usun, et laulude sõnum kõnetab nii suuri kui väikeseid maailmaavastajaid. Minu enda lemmik on Kanadelaul ja see on pühendatud kõikidele ettevõtlikele emadele, kes tunnevad, et nendel on emaksolemise kõrval maailmale veel midagi anda. Kanadelaul saab etenduses alati suure aplausi ja juba ainuüksi nende kanade pärast tasub etendust vaatama minna. Minu eriline tänu kuulub Toomasele, kes oskas laulusõnad helisema panna ja kes usub minusse kui laulukirjutajasse."

Lavastuste kunstnik (sh plaadiümbrise ja virtuaalse noodiraamatu) on Marge Martin, kes on teinud kujunduse juba seitsmele Teatribussi lavastusele ja võib julgelt öelda, et ta on Teatribussi oma kunstnik.  Marge ise on öelnud Teatribussi lavastuste kohta: "Teatribussi lavastuses on oma muhedus ja hoolivus, läbi mille vaadeldakse kõiki tahkusid, nii halbu-häid, hirmsaid-mitte-üldse-hirmsaid, kurbi-rõõmsaid jne. Väikene vaataja on siin alati hästi hoitud."

Plaadil esitavad etenduste originaalmuusikat näitlejad: Karol Kuntsel (teater Vanemuine), Katrin Kalma, Margus Grosnõi (Rakvere teater), Meelis Sarv, Marin Mägi-Efert, Kadri Laube, Dimitra Giannakaina, Eliisabet Raju, Elmet Neuman, Veikko Täär, Toomas Lunge, Marko Mäesaar

Toetust 4500 eurot kogume albumi produtseerimise ja väljaandmise kulude katteks. See katab ka albumi kujundust, noodistusi ja CD-de trükkimist, helistuudio osalist renti ja lõppviimistlust.

Kõigile toetajatele kuulub Teatribussi piiritu tänu ja sügav kummardus! Olge hoitud ja kursis meie kõikide etendustega: www.teatribuss.ee


Teie Teatribuss
 

Pilt lavastusest "Pettson ja Findus telkimas" (foto Marge Martin)

 • 19 hooandjat
 • 560€kogutud 4500€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 07.Jul.2020

Sarnased projektid

Gerda Lõokese debüütalbum "Üks ja ainuke"

 • 49%kogutud
 • 1463€toetatud
 • 7 päeva veel

Ansambel ESTLAGER debüütalbum

 • 35%kogutud
 • 1214€toetatud
 • 3 päeva veel

Taavi Tulev ⚡Äikesetorm⚡ vinüülplaadi tootmine

 • 32%kogutud
 • 1328€toetatud
 • 40 päeva veel

Zetode uus album "Lätsi pitto"

 • 28%kogutud
 • 1796€toetatud
 • 25 päeva veel

Tõnu Oja ja ansambli "Rembetes" album "Pelu ponnesos"

 • 99%kogutud
 • 1986€toetatud
 • 10 päeva veel

Meisterjaani "Millest mõtleb vaikija" väljaandmine vinüülil

 • 108%kogutud
 • 1614€toetatud
 • 5 päeva veel