Raamat “Kunstnike ruumid”Kasutaja  Merilin Talumaa ja Annika Toots projekt kategoorias Kunst

Raamat “Kunstnike ruumid” koosneb visuaalsest visiidist 16 noore eesti kunstniku loomekeskkonda ning avab intervjuude näol nende loomeprotsesse mõjutavaid tegureid. Fookuses on juba väljakujunenud käekirjaga noored kunstnikud, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ning on saavutanud praeguseks hetkeks Eesti kunstimaastikul teatud tuntuse. Kuna nende loominguga on publik erinevatel näitustel juba tutvunud, siis keskendub raamat sellele, kuidas ja kus nende teosed valmivad. Kunstnike ruumid võivad esineda väga erinevates vormides ja situatsioonides. Seejuures võivad ruumide funktsioonid olla väga kihilised ja läbipõimunud: see võib olla sotsiaalseks lavaks inimeste vahel või koht, kus elada, töötada ja töid eksponeerida või hoopis koht, kus töid ladustada. Kõik need erinevad vormid ja situatsioonid ilmnevad ka intervjuudes kunstnikega, mis on läbi viidud käesoleva raamatu jaoks.
 
"Kunstnike ruumid" on pilguheit kunstniku igapäevasesse keskkonda. Selle eesmärgiks on pakkuda võimalust näha, kuidas mõjutab ümbritsev ruum kunstnike praktikat ning nende praktika omakorda ümbritsevat ruumi. Intervjuude ja kvaliteetse pildimaterjali põhjal avalduvad kunstiloome tagamaad ning joonistub välja kaasaegse kunstniku tööprotsess. See raamat on ka oluline vahend, mille kaudu kaardistada ja arhiveerida noore põlvkonna eesti kunstnike loomeruume. 
 
Koos teie toetusega saame teha veelgi kvaliteetsema kakskeelse raamatu, mis esindaks eesti kunstnikke ka välisriikides.
 
Kunstnikud: Kristi Kongi, Anu Vahtra, Paul Kuimet, Laura Toots, Tõnis Saadoja, Laura Põld, Mihkel Maripuu, Mihkel Ilus ja Maarja Tõnisson, Karel Koplimets, Ivar Veermäe, Timo Toots, Kris Lemsalu, Edith Karlson, Jass Kaselaan, Jaanus Samma, Flo Kasearu
 
Koostajad ja toimetajad: Merilin Talumaa ja Annika Toots
Fotograaf: Kristina Õllek
Kujundaja: Jaan Evart
 
Raamatu annab välja Eesti Kunstiakadeemia kirjastus koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega.
 
Täname kõiki toetajaid!

Sarnased projektid

Olga Tobrelutsu isikunäituse kataloogi väljaandmine

  • 42%kogutud
  • 1736€toetatud
  • 20 päeva veel