Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalKasutaja  karl.sprenk projekt kategoorias Film & Foto

Mängi videot

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali näol on tegemist traditsioonilise noorteüritusega, mis pakub kord aastas, veeburaris, kõigile Lääne-Virumaa noortele filmihuvilistele kvaliteetse filmielamuse. Tegu on "noortelt-noortele" üritusega, mida korraldavad tavapäraselt gümnasistid. Korraldusmeeskond otsib ise osalejad, leiab üritusele rahastuse ning sponsorid ja paneb kokku žürii. Filmide autoriteks on samuti koolinoored, kes presenteerivad oma loomingut eakaaslastele ning omaala asjatundjatest koosnevale žüriile.

Veebruaris 2013 leiab üritus aset 13. korda. Üritus on välja kasvanud koolinoorte omaalgatuslikest filmiõhtutest ning jõudnud välja festivali formaati. Tavapäraselt on olnud üritusel kuni 300 külastajat, mis tähendab Rakvere Gümnaasiumi aula mõistes "täismaja" ehk maksimaalset täituvust. Esitusele tulnud 8-12 lühifilmi.

Korraldusmeeskond on seekord püüdmas kõrgemaid sihte ning loodab lisada üritusele mastaapsust. Nimelt plaanitakse laiendada sihtgruppi ning muuta üritus vabariiklikuks, mis tähendab, et osalejaid oodatakse üle Eesti. Samuti plaanitakse muuta vanusegruppide süsteemi: kuni 19aastased osalejad ja kuni 26aastased. Osalemistingimused näevad ette, et film peab olema omaloominguline, tegu ei tohi olla plagiaadiga, film peab mahtuma 10 minuti piiridesse ning film peab olema valminud õpilaste poolt.

Lisaks on plaanis tuua programmi juurde ka eelfilmide programm, kus näidataks eelkõige kohalikele noortele eritemaatilisi filmiprogramme ning korraldatakse ka kohtumisi filmide autoritega (täpne programm on koostamisel).

Festivali tehniline ja ka kunstiline kvaliteet sõltub paljuski toetajate panusest. Seega loodame, et ka sel korral leidub ettevõtjaid ning ka eraisikuid, kes sooviks panna "õla alla" meie tegemistele. Kes teab - ehk saab just sel korral tuule tiibadesse mõni tulevane operaator, näitleja või režissöör.

Sarnased projektid

Tantsufilm "See, mida me ei näe"

  • 51%kogutud
  • 360€toetatud
  • 31 päeva veel