Regilaul Uues Kuues 2015Kasutaja  Ulvi Tamm projekt kategoorias Sündmus

Mängi videot

ARMSAD HOOLIJAD!

REGILAUL UUES KUUES tuleb taas!

Aasta 2014 jäi vahele, sest üldlaulupeoaastal on juhendajad-muusikaõpetajad alati väga hõivatud, nüüd 2015 ( Muusika-aastal ) aprillis peame juubelifestivali. Hooandja aitas kaasa 2013.aasta festivali õnnestumisele. Lootus jääb ka seekord!

Kõige olulisem eesmärk – populariseerida eesti pärimuskultuuri - saab täidetud. Kui palju tänapäeva laps teab ja tegeleb pärimuskultuuriga? Enamus üldsegi mitte. Aga eestluse säilimisel on oma juurte tundmine ülioluline. Kahjuks puhuvad meie ühiskonnas meelelahutuse-tarbimise-mugavuse-agressiooni tuuled, laps kasvab meedia- ja nutisõltuvuses. Et teda kasvõi korraks sellest maailmast välja raputada, ongi vaja teda viia oma juurte juurde. Viime noore eestlase iidse regilaulu juurde, et ta saaks minna maailma uudistama oma rahva viisidega, tasakaal hinges ja sõnarikkus keeles. Omad viisid loovad turva- ja kindlustunde.

Inimeseks kujunemisel  on oluline sideme säilimine loodusega - looduse teema läbib ka seda festivali. Meie üritus ei ole kommertsüritus. Samuti hoidume Eestis vohavast staari- ja edukultusest. Meil on olemas küll žürii, aga mitte laste pingeritta panemiseks, vaid selleks, et välja tuua iga esineva kollektiivi tugevad küljed. Kõik kollektiivid saavad eripreemiad, mille eest hoolitsevad meie kauaaegsed  toetajad, kultuuri- ja lastesõbralikud ettevõtted.

Millega üllatab 2015.aasta juubelifestival? Žürii töös on nõustunud osalema folklorist Marju Kõivupuu, tantsujuht Andre Laine, „Metsatöllu“ ttrummar Marko Atso, ans Wilhelm pillimees Paul Neitsov ja  loomulikult Ingrid Rüütel, kes kõikidel meie üritustel kohal olnud.

Töötoad: torupilli õpituba  - Kristel Kutser
folkaeroobika – Andre Laine
jutuvestja tuba – Erki Kaikkonen
kangastelgede töötuba – Margot Marks
kõlavööde käsitöötuba – Hedi Jürgen
loodustuba – Ingmar Muusikus (üleval on ka tema loodusfotode näitus)
Eesti toidu tuba – Tiina Lippant Eesti Piimandusmuuseumist teeb lastega võid ja jäätist! 
Anu Purika pakub omatehtud näkileibasid ja tutvustab nende valmistamisviise.

Omatehtu laadale on oodatud õpilasfirmad ja käsitööhuvilised kogu Eestist.

Õhtul tantsitab rahvast ans KRUUV ja saame imetleda Margus Tiitsmaa tuleskulptuure.

KÜ Kujunduses valmib brošüür Regilaul Uues Kuues ajaloost, kuhu on talletatud kõik osalejad, esinejad, toetajad läbi 10 aasta. Üritusest valmib ka DVD (Black Rose Visuals).

Korraldajad : MTÜ Türi Poistekoor, Türi Ühisgümnaasium, Türi Kultuurimaja

Sarnased projektid

Eesti esimene UpCycling Festival!

  • 9%kogutud
  • 161€toetatud
  • 13 tundi veel