Saaremaa Ühisgümnaasiumi 101. lennu kabaree-etendusKasutaja  Viktoria Latkin projekt kategoorias Noored talendid

Saaremaa Ühisgümnaasium saab uhke olla oma tugevate, kuulsate ja kauakestvate traditsioonide üle. Nii on iga õpilase kui ka kogu koolipere auks ja uhkuseks meie kooli 11. klasside poolt tehtav kabaree-etendus. Kabaree traditsioon on elutsenud meie õpilaste, õpetajate, vilistlaste ja tulihingelise publiku südames juba 27 aastat. Aastad täis naeru, nuttu, üheshingamist, pilke enda sisse, purustamatut sõprust ja unustamatuid hetki – kõigile neile, kes kunagi selle imelise algatusega seotud on olnud. Õppeaasta jooksul antakse kokku umbes 15 etendust, millest 3 üleriigilistel üritustel - solistide konkurss Solistica, teatrifestival (professionaalsetest näitlejatest ja muusikutest žüriiliikmed on andnud etendusele väga kõrge hinnangu) ja rahvatantsu võistutantsimine. Seega saavad ühisest tegemis- ja esinemisrõõmust osa tuhanded inimesed.
 
Meie oleme Saaremaa Ühisgümnaasiumi 101. lend, 63 noort, kes pealtnäha on sündinud aasta liiga hilja, et ajalukku minna. Ometi ei mõtle nii ükski meist, sest 101. lend on hoolimata oma väiksusest kõige teotahtelisem, kokkuhoidvam ja hoolivam seltskond, kes kunagi selles koolimajas kokku sattunud on. Juba esimestest koosveedetud hetkedest kipitab paljude mõtetes üks suur ühine unistus – kabaree. Etendus, mis oleks intrigeeriv, kaasakiskuv, innovaatiline ning looks kabaree traditsioonile nii publiku kui ka tulevaste lendude silmis täiesti uue mõõtme. Soovime kõik ühiselt 22. detsembriks tuua lavalaudadele midagi täiesti ainulaadset, midagi, mida kabareepublik mäletab kui aegade vägevaimat kabareed.
 

 
SÜG-i 100. lennu kabaree suurejooneline lõppakord; Foto: Valmar Voolaid
 
Tormiline mõttelend, geniaalsed ideed ja unustamatu elamus vajavad siiski üht pidepunkti, mis neid üheks liidab. Elame hetkes, kus kostüümide ja tehnika hankimine, dekoratsioonide valmistamine, ruumide üürimine ning reklaamitöö ei saa reaalsuseks ilma lahkete inimeste abita. Soovime tuua lavalaudadele etenduse, mis hiilgaks saali kujunduse, kordumatute dekoratsioonide ja rabavate kostüümidega, mis oleksid teemale vastavad ning vastupidavad. Kabaree on vägagi kulukas projekt, millele finantseeringu leidmine algab juba kuid enne esietendust. Seepärast palumegi kõigi heade inimeste toetust läbi Hooandja keskkonna. 101. lend peab igat sooja südamega toetajat ka ise soojalt meeles, kinkides tänutäheks reserveeritud piletid suurepärastele kohtadele ning lisaks meie armsa kodusaarega seotud meeneid. Muidugi ei ole vähemtähtis meie pakutav elamus, mida on kõik huvilised oodatud saama jaanuarist aprillini, seega iga huviline leiab omale sobiva aja.
 
Kes veel suurest kabaree-show´st kuulnud pole või juba eakalt traditsioonilt tolmu soovib pühkida, saab ennast kurssi viia, vaadates ETV arhiivist dokumentaalfilmi meie eelkäijate - 96. lennu kabaree sünniloost: http://etv.err.ee/v/97420250-87cd-4c9c-8020-7fc9a12ddd03