Solaride - Eesti esimene päikeseautoKasutaja  SolarCar Estonia MTÜ projekt kategoorias Tehnoloogia

Meil ei ole sinu toetusest suva, mispärast loosime koos Voltride'ga kõigi Solaride'i projekti toetajate vahel välja eriti vinge elektritõukeratta!

Aga see ei ole ilmselt peamine põhjus, miks sa siia lehele jõudnud oled. Seega pane hetkeks silmad kinni ning kujuta ette oma kodutänavat mõne aasta pärast. Kas märkad, et naabrimehe Passati asemel pargib tee ääres mingi muu masin? Solaride’i tudengitiim on tulevikuauto ehitamist juba alustanud ja see pole mingi Tesla-kökats, vaid hoopis vingem pill. See on Eesti esimene PÄIKESEAUTO!
 


 


 

Ehitame täielikult päikese jõul sõitvat autot, et kihutada sellega kõrbekuumuses 3000 kilomeetrit Austraalia põhjarannikult lõunarannikule. Võidusõidul Bridgestone World Solar Challenge paneme oma auto stardijoonele maailma tippülikoolidega ning kombime tehnoloogia võimekuse piire. Osaleme võistlusel Cruiser-klassis ehk ehitame tänavakõlbulikku neljakohalist autot, mis võiks päriselt tulevikus sinu naabrimehe Passatit asendada.
 


 

Aga kas teadsid, et Eesti on taastuvenergia kasutamise poolest transpordis Euroopa Liidus eelviimasel kohal? Nii ei saa ju rallit sõita. Poola, Rumeenia, Kreeka ... kas me tahame neist riikidest tagapool olla? Meil Solaride'is ei ole suva ja oleme otsustanud tegutseda. Meie taevani haibitud digiriik on jäänud loorberitele puhkama, aga hea uudis on see, et saame seda Sinu abiga muuta!
 


 

Lisaks päikeseautole sirgub Solaride'i projektist uus generatsioon oma ala tegijaid. Meie tiimis töötavad koos ambitsioonikad ja targad Eesti ülikoolide tudengid, keda juhendavad inseneeria- ja elektroonikavaldkonna tipptegijad nagu Tiit Liivik (Starship), Tõnis Väli (Koenigsegg), Tõnu Samuel (MySQL), Priit Salumaa (Mooncascade), Markus Järve (Daimler) jt. Solaride'is otsivad tudengid praktilisi lahendusi tulevikuprobleemidele ning selle käigus sirguvad nendest omas vallas kõige pädevamad ja julgemad tegijad.

  • Ülivõimekas tiim? Olemas!
  • Maailma kõige ägedamast riigist? Olemas!
  • Tegutsemas maailma muutva eesmärgi nimel? Olemas!
  • Meie panus? Olemas!
  • Sinu panus? Ol... olo-õi, nagu võro keeles öeldakse.

Nüüd jõuamegi kõige olulisemani. Solaride on läbi ja lõhki tudengiprojekt, kus tulu ei teenita ning tööd tehakse unikaalse kogemuse, teadmistepagasi suurendamise ning Eesti taastuvenergia sektoris maailmakaardile toomise nimel. Kuigi meil tudengitena on kõvasti pealehakkamist ning nutikust, ei piisa sellest üksi eesmärgi saavutamiseks. Siin tuledki mängu Sina!
 

EESMÄRGID

Hooandjas kogume neljas etapis raha 20 000 eurot maksva mootori soetamiseks. Projekti kogueelarve on sealjuures 450 000 eurot. 450 000 eurot kulub meil auto valmis ehitamiseks ja Austraaliasse võitma sõitmiseks. Tänaseks on suurtoetajate abiga meie eelarvest juba ca 100 000 eurot kaetud ja töö kogusumma kokku saamiseks on täies hoos.
 


 

Aga mis siis, kui saame mootorile kuluva 20 000 eurot kogutud? Uuri jooniselt näiteid, milliseid täiendusi saaksime päikeseautole Sinu abiga veel teha.
 


 

Niisiis - selleks, et meie pöörane kamp saaks päikeseauto päriselt valmis ehitada ning sellega Austraalias ajalugu teha, vajame nii võroka, põhjaeestlase kui ka saarlase abi. Sinu abi. Raha on hetkel see, mis meid eesmärgi saavutamisest lahutab, sest no teate ju küll - raha paneb rattad käima. Selle asemel, et oma autole uus paagitäis kütust osta, anna parem osa sellest rahast innovatsiooni heaks – ja mine tea, võib olla ei peagi varsti enam kütuse hindade pärast muretsema. Nüüd on sinu otsustada, kas oled pidur või annad gaasi, et meiega targema tuleviku suunas kihutada!

Täna seisavad meie kõrval juba sellised ettevõtted nagu Magnetic MRO, AuveTech ja Palmse mehaanikakoda - kui ka Sul ei ole suva, siis järgmisena võiks loetelus olla Sinu, meie uue suursponsori nimi. Kui oled huvitatud meiega sisulise koostöö alustamisest või tahaksid astuda tiimi liikmeks, uuri lähemalt www.solaride.ee ja võta julgelt ühendust contact@solaride.ee.

  • 413 hooandjat
  • 21850€kogutud 20000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 16.Sep.2020