Suvekohvik Ingel - suvehooajaks uus terrass ja põrandKasutaja  Ester projekt kategoorias Söök ja jook

Pilistvere asub Eestimaa südames. Siin on iidne muinasküla, Nurmekunna muinasmaakonna ning praeguse kihelkonna keskus. Põlisrahvas on siin toimetanud juba vähemalt paar tuhat aastat ja meie külakogukond kannab seda väärikalt edasi. Erinevaid ettevõtmisi on rohkesti, aga siinkohal kutsume üles hoogu andma noortele suunatud sotsiaalsele ettevõttele Suvekohvik Ingel.
 


 

Aeg on teinud oma töö ning kohviku paviljon ja terrass on osaliselt vajunud, lauad väsinud ning ajapikku ka ohtlikuks muutunud. Seepärast otsustasime möödunud sügisel võtta üles terrassi lauad, piirded ning kohviku põranda. Tahame pakkuda teenindajatele ja kõikidele külalistele mugavat ja turvalist kohvikuelamust. Lisaks tahame ehitada kaldtee, et ka erivajadustega külalised saavad kohviku rõõme nautida.

Töö käigus korrastame kohviku paviljoni ja terrassi toestuse, vahetame mädanenud detailid ja uuendame põrandad. Ehitame uue piirde terrassile ja kaldtee erivajadustega liikujatele.

Meie missioon on noorte rõõm, julgus, tegutsemistahe ja ettevõtlikkus - seda õpime ise koos noortega kohvikut pidades. Nõnda elavdame piirkonna turismi ja ettevõtlikkust. Pakume külalistele tervislikku kehakinnitust, maitsenaudinguid ja looduse ilu vaimu erksuseks.
 


 

Oleme veendunud selle ettevõtmise tarvilikkuses. Hooandja toel tahame julgustada oma seniseid mõttekaaslasi panustama meie tegevusse ning leida ka uusi sõpru, kellele see töö korda läheb.

Pilistvere suvekohviku Ingel sotsiaalne missioon on pakkuda töökogemust ja tegutsemisrõõmu piirkonna noortele. Innukalt tegutsedes õpitakse ettevõtlust, töökasvatust ning elavdatakse piirkonna turismi. Suvekohvik Ingel ei ole kasumile orienteeritud ettevõtlus, vaid piirkonna noortetööd toetav kogukonna projekt.

Kohvikus tegutsevad peamiselt piirkonna noored, kes õpivad kohvikutöö erinevaid tahke täiskasvanute juhendamisel. Selline töökasvatus annab hea kogemuse edaspidiseks ükskõik millises eluvaldkonnas - täpsus, korrektsus, vastutus, vigadest õppimine, pingetaluvus, julgus, rõõm ja veel palju muud vajalikku.

Suvekohvik Ingel alustab sel suvel 14. hooaega. Siin on hea kogemuse saanud umbes paarsada noort ning rõõmu ja maitseelamusi loendamatu hulk külastajaid. Korraldame erinevaid noortesündmusi, koolitusi ning suvekontserte. Juba alustades pälvis Suvekohvik Ingel 2009 aastal eduka sotsiaalse ettevõtluse tunnustuse Kodanikuühiskonna Sihtkapitali poolt.
 


 

Alustasime 2008. aastal väikese terrassi ja paviljoniga. Paari aastaga muutus kohvik sedavõrd armsaks ja populaarseks kohtumispaigaks noortele, piirkonna elanikele kui ka mööda sõitjatele, et vajas laiendamist. Suuremaks ehitati nii kohviku terrass kui ka paviljon. Külastajate huvi on aastatega aina kasvanud nii kontsertide kui kohviku vastu.

Kriisiaja kitsikusest hoolimata tegutseme jätkuvalt rõõmsas lootuses ja kutsume kõiki üles meid selles toetama ja aitama. Uuel suvehooajal koos lahkete hooandjatega!

  • 210 hooandjat
  • 6320€kogutud 5000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 05.May.2021

Sarnased projektid

Väätsa imelised jõulu-vaateaknad 2021

  • 4%kogutud
  • 110€toetatud
  • 42 päeva veel

Kõmsi Külaseltsi kogukonna keskus

  • 39%kogutud
  • 2715€toetatud
  • 28 päeva veel