Taavi Tulev ⚡Äikesetorm⚡ vinüülplaadi tootmineKasutaja  Taavi Tulev projekt kategoorias Muusika

Tere!
 

Minu nimi on Taavi, viimased 15 aastat olen tegelenud lisaks muusikale ja paljudele muudele tegevustele ka loodushelide salvestamisega. Pikemat aega on olnud unistus teha äikesetormi vinüülplaat.

Äikese heli on midagi eksootilist, mida ei pruugi ideaalsete tingimustega igal pool hästi kuulda saada, veel vähem salvestada. Tegemist on äärmiselt meeldiva ja naudingut pakkuva heliga – kui äikest lööb, siis see tuleb ootamatult ja ettearvamatult. Äiksetormi heli on rikkalik, kosta on kõvasid pauke, kaugelt kostuvat müristamist, samal ajal ei jää märkamata ka linnud, putukad, metsakohin või mere ääres näiteks lainete loksumine või mere müha.
 


Minu salvestused on kvaliteetsed ja puhtad muust inimtekkelisest mürast – ei ole autosid, lennukeid, metsatöömasinaid või muud säärast, mida ehk üldiselt looduses käies siiski kosta võib. Loodusvaikus on paraku kaduv ning vähe on ka Eestis neid kohti, kus seda veel vahel ehk kogeda võib.

Toetades plaadi tootmist aitad tõsta teadlikkust loodusest, selle ilust ja haprusest. Teadaolevalt ei ole varasemalt ühtegi Eesti äikesetormi vinüülplaati välja antud, see oleks siis esimene ja võib-olla ka viimane, ehk ainus! Seda Sinu abiga!
 


 

Muu, vähem oliline:

Olen varasemalt välja andnud mitmeid loodusplaate ka CD peal, mis paraku on aga nüüdseks kasutu formaat, millesse enam usku pole. Loodus meid plastiku juurdetootmise eest just ei täna, aga vinüülplaadi puhul peab ehk vähem muret tundma – see formaat on kuulatav ilmselt veel mitusada aastat. Ilmselt võib selleks ajaks olla välja surnud mõni linnuliik, keda antud plaadil taustal kosta on – loodetavasti seda muidugi ei juhtu!

Millega ma siis veel tegelen – teen elektroonilist muusikat, peamiselt ambienti või midagi, mida isegi väga nimetada ei oska, küll aga võib see olla kohati üsna intensiivne ja transsiviiv. Veedan üsna suure osa ajast looduses, püüdes loodushelisid ja filmides looduskaadreid – oman YouTube-s looduskanalit nimega TeleNature. Minu loodushelisid on kasutatud mitmetes Eesti filmides ("Tõde ja õigus," "Kiik, Kirves ja Igavese Armastuse puu" jpt), lisaks sellele olen loodushelide abiga loonud mitmeid helikujundusi paljudele Eesti muuseumidele. Lisaks helidele tegelen ka geomeetrilise kunstiga.

Loodushelide salvestamisest – sisuliselt on tegemist tegevusega, mis eeldab üsna raske ja kohmaga stuudiotehnika metsa kaasa võtmist, parmude ja sääskede keskel elu nautimist ja värskest õhust rõõmu tundmist. Vahel on varvaste vahel muda, vahel jääb sinna kinni, vahel saab üsna palju arme, on tulnud ette olukordi, kus nädalaid ei puutu kokku sooja veega (mis on täiesti OK!). Üsna tihti pole mobiililevi ning vahel jääb siis ka autoga kuhugi kinni. Sügisepoole on võimalik metsast toit ka kätte saada, näiteks seeni praadia, mis on väga mõnus. Eksootilisemates paikades olen tundnud end ise kellegi toidulauana (mingid õudsed väiksed vereimejad).

Asju tehes olen võrdlemisi pedantne ning kellelegi muljet avaldada ei püüa peale iseenda. Mu mitmetest plaatidest on 3 saanud aasta parima albumikujunduse tiitli.
 

Linke:

Muusikat ja salvestisi saab kuulata ja osta SIIT 
YouTube looduskanal TeleNature
SoundCloud link mõndade salvestistega

Spotify-s ja mujalt väga minu heliloomet kuulata ei saa, ent kui selle plaadi tootmiseks vajalik summa kokku tuleb, siis ilmselt panen sinna pea kõik üles.
 

Oluline teave:

Kuna plaaditehastes on pikad järjekorrad ning kodumaal ei ole nõus ma oma plaati tootma, siis võib plaadi tootmine aega võtta hooandja kampaania lõppemisest alates kuni 8 kuud ja 1 nädal.

Plaadi toon ma kätte ära või saadan postiga.

Kampaania lõppemisel läheb digitaalne väljaanne internetti koheselt.
 

Lisaks:

Kui peaks juhtuma, et kogutud summa ületab kampaanias taodeldut, siis selle abiga saan ma ehk paremini loodust püüda!

 • 46 hooandjat
 • 1073€kogutud 4200€ eesmärgist
 • 43 päeva
  Projekti toetatakse 9. august ainult juhul, kui ta kogub terve eesmärgiks seatud summa.
Anna projektile hoogu!

Sarnased projektid

Ansambel ESTLAGER debüütalbum

 • 20%kogutud
 • 684€toetatud
 • 6 päeva veel

Zetode uus album "Lätsi pitto"

 • 25%kogutud
 • 1636€toetatud
 • 28 päeva veel

Tõnu Oja ja ansambli "Rembetes" album "Pelu ponnesos"

 • 87%kogutud
 • 1734€toetatud
 • 13 päeva veel

Meisterjaani "Millest mõtleb vaikija" väljaandmine vinüülil

 • 104%kogutud
 • 1567€toetatud
 • 8 päeva veel

Gerda Lõokese debüütalbum "Üks ja ainuke"

 • 49%kogutud
 • 1458€toetatud
 • 10 päeva veel