Tallinna kui merelinna tuleviku debatt – fookuses Reidi teeKasutaja  Sander Paling projekt kategoorias Kodanikualgatus

Russalkast kesklinna mööda mereäärt kavandatav Reidi tee on tekitanud juba kevadest palju poleemikat. See tee ei ole veel asfaldisse valatud, veel on aega päästa Tallinn kui merelinn, leides koos parema tänava lahenduse. Linnalabor näeb, et seni on Reidi tee aruteludes puudu olnud heast argumenteeritud dialoogist. Hooandjate abil korraldame 18. augustil avaliku debati Reidi tee eest vastutava linnaarhitekti ning tervikliku ja kaasaegse linnaplaneerimise eksperdi vahel. Debatti juhib SpeakSmarti moderaator Anna Karolin.

Milles seisneb Reidi tee probleem? On arusaadav, et kui projekteeritakse maanteed kahe linna vahele, siis on peamiseks kriteeriumiks autode läbilaskvus ja kiirus, kuid sama lähenemist ei saa kasutada Eesti pealinna südames mere ääres. Praegune Reidi tee projekt lähtub ainult liikluse modelleerimisest, võtmata arvesse mereäärse piirkonna potentsiaali, mõju ettevõtlusele, külgnevatele kinnisvaraarendustele ning kõiki liiklejaid (jalakäijad, ratturid, ühistranspordi kasutajad).

Reidi tee läheb maksma ligi 30 miljonit eurot. Lõviosa sellest rahast tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist ning rahade kasutamiseks on aega veel 6 aastat.  Meil on aega ja raha, et planeerida Reidi tee nii, et elukvaliteet ja Tallinna rahvusvaheline maine oleks tähtsamad autoliikluse vajadustest.

Me vajame sinu toetust, et tuua Reidi tee planeerimine 21. sajandisse. Reidi tee lahendus peab järgima kaasaegse jätkusuutliku linnaplaneerimise praktikat, kus liiklusprobleeme lahendatakse ühistranspordiga. Sellise olulise ruumimuudatuse planeerimisel peavad osalema eri valdkondade esindajad ja eksperdid, et luua elukeskkond, mis sobib kõigile linnakodanikele, ettevõtetele, külalistele.

Linnalabor pakub välja kaasahaaravat ja argumenteeritud arutelu merelinna Tallinna tuleviku üle. Toetage meid, et me saaks avalikud ja ausad vastused Reidi tee küsimustele.

 

Ürituse eelarve:

612€ - Moderaatori töötasu.

450€ - Ürituse tehnika rent. Mikrofonid, kõlarid, generaator ja võimendi.

438€ - Ürituse promo. Plakatite ja flaierite kujundus ning print.

 

Kingitustena pakutud Linnalabori linnaretke voucherid edastame digitaalselt, teised kingitused edastame isiklikult.

 

Linnalabor on linnateemade kompetentsuskeskus, kus parandatakse linnaruumi kvaliteeti, linnas elamise kultuuri ja soodustatakse teadmis- ja väärtuspõhiseid linnapoliitikaid. Lähemalt infot Linnalabori tegemistest: http://www.linnalabor.ee/

 

Rühmitus Merelinna kaitseks on juba alates aprilli kuust teavitanud avalikkust Reidi teest. Täpsemini loe siit: https://www.facebook.com/reiditanav/?fref=nf

Sarnased projektid

Pärnu Katariina kiriku nelitistorni parapettide restaureerimine

 • 3%kogutud
 • 250€toetatud
 • 44 päeva veel

Vaateplatvorm ja trepp Hollywoodi mäele

 • 29%kogutud
 • 2454€toetatud
 • 41 päeva veel

Vanamootorrataste muuseumi loomine Narvas

 • 45%kogutud
 • 2465€toetatud
 • 23 päeva veel

Küüneteraapia Stuudio loomine

 • 3%kogutud
 • 130€toetatud
 • 15 päeva veel